کد خبر: 50268 A

تفاوت سلیقه و علاقه موجود بین نسل فرزندان و والدین طبیعی است اما والدین نباید اجازه دهند این اختلاف سلیقه ها باعث ایجاد فاصله فرزندان و والدین شود و در مواقع بحرانی و اختلافات جزئی به هیچ وجه فرزندان خود را تنها نگذارند.

ایلنا- تبریز: معاون اجتماعی پلیس آذربایجان شرقی نقش والدین در كاهش آسیب های اعتیاد به مواد مخدر را اساسی دانست.

به گزارش ایلنا صمد فرامرزی گفت: والدین با برخوردها و مراقبت های صحیح از فرزندان می توانند زمینه های گرایش به مواد مخدر را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه كمبود های عاطفی و عدم ابراز علاقه و توجه والدین به فرزندان عمده ترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر است تاكید كرد: والدین هوشیار باشند و با فرزندان خود به خصوص در دوران نوجوانی روابط عاطفی برقرار نمایند و به هیچ وجه اجازه ندهند برای فرزندان خلاء های عاطفی بوجود آید.

فرامرزی گفت: فعالان عرصه مواد مخدر در كمین نوجوانان و جوانان رانده شده از سوی خانواده هستند تا بتوانند در مرحله اول آنان را معتاد نموده،سپس در مسیر دسترسی به اهداف خود بهره برداری كنند.

وی تفاوت سلیقه و علاقه موجود بین نسل فرزندان و والدین را طبیعی دانست و گفت: والدین اجازه ندهند این اختلاف سلیقه ها در محیط خانواده باعث ایجاد فاصله فرزندان و والدین شود و در مواقع بحرانی و اختلافات جزئی به هیچ و جه فرزندان خود را تنها نگذارند و هواره حامی و یار و یاور آنان باشند.

معاون اجتماعی پلیس آذربایجان شرقی از والدین خواست همواره جوانان خود را زیر چتر حمایتی خود قرار داده، نیاز های عاطفی آنان را مدنظر قرار دهند و امور خانوادگی را با مشورت خواهی از آنان انجام دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر