کد خبر: 50317 A

نفر برگزیده دومین جشنواره کتاب سال تبریز:

وقتی نویسندگان جوان در شهر خودشان جایی برای ارائه اثر و خلاقیت خود دارند و به خاطر این تلاش تشویق هم می شوند، با دلگرمی و اشتیاق بیشتر به خلق آثار ادبی و فرهنگی اقدام می نمایند.

ایلنا- تبریز: نفر برگزیده دومین جشنواره کتاب سال تبریز گفت: تمرکز بر آثار ادبی در شهری همچون تبریز که از پیشینه ارزشمندی در صنعت چاپ و نشر و همچنین نگارش و اطلاع رسانی برخوردار است می تواند موجب پویایی هرچه بیشتر این حوزه شود.

به گزارش ایلنا نعیمه کرد اوغلی با ابراز خرسندی از استمرار برگزاری جشنواره جایزه ادبی تبریز افزود: وقتی نویسندگان جوان در شهر خودشان جایی برای ارائه اثر و خلاقیت خود دارند و به خاطر این تلاش تشویق هم می شوند، با دلگرمی و اشتیاق بیشتر به خلق آثار ادبی و فرهنگی اقدام می نمایند.

به گفته نگارنده کتاب آوات تو قاب در میان نسل جوان نویسنده های شهر تبریز استعدادهای بسیاری دیده می شود و شایسته است با چنین اقداماتی این افراد شناسایی و معرفی شوند.

وی اینگونه جایزه ها و جشنواره ها را مانند پلی دانست که می تواند به جریان حرکتی یک نویسنده سرعت بیشتری ببخشد.

کرداوغلی برگزاری مراسم اختتامیه چنین رویدادی را نیازمند پیش بینی های وسیع دانست و گفت: شایسته است در حاشیه آیین اختتام جلسات و کارگاههایی با حضور اساتید هر حوزه و داوران برگزار شود تا مشخص شود علت برگزیده شدن هر اثر چه معیارهایی بوده است و ضعف ها و کاستی ها هم مطرح شوند تا نویسندگان بتوانند ارزیابی دقیق تری نسبت به اثر ادبی خود داشته باشند.

وی افزود: اعلام اسامی نامزدهای نهایی و حتی نمایش دادن تصویر جلد این کتابها می تواند در روند برگزاری جشنواره های سالهای آتی موثر باشد و نویسندگان جوان را ترغیب نماید تا با کنکاش در حوزه های مختلف، اقدام به تولید نوآوری و تولید ادبی نمایند.

کرداوغلی از اینکه کتاب جدیدش به سومین جشنواره نرسیده ابراز تاسف نمود و گفت: هرچند زمان آماده سازی و چاپ کتاب جدیدم موجب شد در جشنواره شرکت نداشته باشم، اما برای نگارش و خلق آثار جدید بسیار مشتاقم و سعی می کنم با این روند خدمتی به ادبیات شهرم انجام داده باشم.

گفتنی است مهلت ارسال آثار به دبیرخانه کتاب سال تا 15 اسفند تمدید شده و آثار قابل توجهی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر