کد خبر: 50510 A

در آذربایجان شرقی/

این تفاهم نامه همکاری با هدف تقویت و افزایش نظارت ها به اجرا در می آید./رعایت اصول فنی و استاندارد، کیفیت در طراحی و تولید، انتخاب مصالح ساختمانی مرغوب و استفاده از نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در امر ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ایلنا- تبریز: تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تبریز و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به امضای شهردار تبریز و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا شهردار تبریز در مراسمی که به مناسبت5 اسفند روز مهندسی در جشن سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در تالار پتروشیمی سخن می گفت، با اشاره به همکاری های مناسب بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان افزود: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تبریز و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، هرگونه نظارت و کنترل بر ساخت و سازها در شهر تبریز به این سازمان واگذارمی شود.

علیرضا نوین با اعلام اینکه شهر تبریز با اشاره به اینکه سهم عظیمی از سرمایه های ملی صرف احداث واحدهای مسکونی، تجاری، آموزشی و بهداشتی می شود، تاکید کرد: رعایت اصول فنی و استاندارد، کیفیت در طراحی و تولید، انتخاب مصالح ساختمانی مرغوب و استفاده از نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در امر ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شهردار تبریز با اشاره به وقوع زلزله مرداد ماه ارسباران خاطر نشان کرد: در این زلزله بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال خسارت به روستاهای استان و نیز تبریز وارد آمد و این درحالی است که درصورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و مقاوم سازی و بهسازی پیش از بروز بحران، می توان از افزایش خسارت ها و تلفات ناشی از زلزله های آتی جلوگیری کرد.

نوین خاطر نشان کرد: زلزله به خودی خود تلفات و خسارات برجای نمی گذارد و این ساختمان های سست و نامقاوم و فاقد استحکام است که آوار ناشی از آن ها زمینه را برای تلفات جانی و مالی فراهم می نماید.
شهردار تبریز همچنین با اعلام این که تبریز به لحاظ موقعیت توپوگرافی شهری آبستن آسیب و زلزله است تنها راه کاهش بلایا و تلفات ناشی از زلزله را توجه جدی به امر مقاوم سازی و بهسازی دانست و بر لزوم توجه جدی و نیز تعامل و همکاری تمامی دستگاه های متولی در این حوزه تـأکید کرد.

وی با اشاره به عضویت 20 هزار نفر در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان افزود: می توانیم با همکاری رو همدلی یکدیگر از پتانسیل های علمی و فنی سازمان نظام مهندسی در احداث بناها و ساختمان های مستجکم با معماری اسلامی و ایرانی بطور مناسب استفاده کنیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر