کد خبر: 54028 A

با اجرای این پست و خط ۲۳۰ کیلوولت، مربوطه رینگ ۲۳۰ کیلوولت سراب تکمیل خواهد شد که حتی دربرخی شهرهای بزرگ نیز این امکان عملی نشده است و علاوه بر تامین مطمئن برق کارخانه، شهر سراب و سرمایه گذاران در این شهرستان نیز سالیان سال مشکل تامین برق نخواهند داشت.

ایلنا- سراب: عملیات اجرایی پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت کارخانه نفلین سینیت سراب و خطوط ارتباطی آن تحت عنوان خط ۲۳۰ کیلوولت دومداره هریس – سراب طی آیینی با حضور حائری مدیرعامل شرکت توانیر و بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مجری پروژه پست برق، در این آیین مشخصه‌های این پست را تشریح کرد و گفت: مدت زمان احداث پست حدود ۲۴ ماه بوده و در فاز اول ۱۶۰ مگاولت آمپرظرفیت خواهد داشت و در صورت توسعه تا سه برابر قابل افزایش است.

علی معمار همچنین خط انتقال متصله به این پست را نیز که همزمان عملیاتی آن نیز شروع می‌شود به صورت ۲۳۰ کیلوولت دومداره عنوان کرد و گفت: این خط انتقال به طول ۶۵ کیلومتر از پست هریس تا پست نفلین سینیت کشیده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان نیز در این آیین طی سخنانی ضمن ارائه آماری از پروژه‌های مهم برق آذربایجان در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: طی ۸ سال اخیر حدود ۱۱۵ پروژه در سطح منطقه آذربایجان با اعتباری بالغ بر ۲۵۱ میلیارد تومان اجرا و به بهره برداری رسیده است که ۶۶ پروژه آن مربوط به استان آذربایجان شرقی است.

بهاری وند در خصوص پروژه پست نفلین سینیت سراب نیز گفت: هزینه پست و خطوط ارتباطی ۲۳۰ کیلوولت نفلین سینیت سراب مجموعاً ۶۲۰ میلیاردریال پیش بینی شده است که ۵۰ درصد آن بر عهده کارخانه نفلین سینیت و ۵۰ درصد نیز بر عهده برق منطقه‌ای آذربایجان خواهد بود.

مدیر عامل برق آذربایجان تصریح کرد: با اجرای این پست و خط ۲۳۰ کیلوولت، مربوطه رینگ ۲۳۰ کیلوولت سراب تکمیل خواهد شد که حتی دربرخی شهرهای بزرگ نیز این امکان عملی نشده است و علاوه بر تامین مطمئن برق کارخانه، شهر سراب و سرمایه گذاران در این شهرستان نیز سالیان سال مشکل تامین برق نخواهند داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر