کد خبر: 6426 A

این تعداد دانشجویان در یک مجتمع خوابگاهی و 5 خوابگاه خودگران مربوط به دختران و سه مجتمع خوابگاهی مربوط به پسران اسکان یافته اند.

ایلنا - تبریز: معاون دانشجویی دانشگاه تبریز از اسکان نزدیک به 6 هزار نفر دانشجو در چهار مجتمع خوابگاهی این دانشگاه خبر داد.

حسین نوید در گفتگو با خبرنگار ایلنا در نبریز با بیان اینکه ظرفیت کل خوابگاههای دولتی این دانشگاه 5 هزارو 900 نفر می باشد تصریح کرد: این تعداد شامل 2 هزارو 550 نفر دانشجوی دختر و 3 هزارو 350 نفر دانشجوی پسر می شود.

وی در ادامه ظرفیت آماده شده خوابگاههای خود گردان این دانشگاه را که به دانشجویان دختر اختصاص یافته 625 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد از دانشجویان این دانشگاه نیز به دلیل کمبود ظرفیت در خوابگاه ها در خوابگاه خود گردان ساکن گردیده اند.

به گفته نوید در حال حاضر این تعداد دانشجویان در یک مجتمع خوابگاهی و 5 خوابگاه خودگران مربوط به دختران و سه مجتمع خوابگاهی مربوط به پسران اسکان یافته است.

به گفته وی هم اکنون فضای اختصاصی به هر دانشجو در جوابگاه های این دانشگاه بالاتر از میانگین کشوری است.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در ادامه به سایر خدمات رفاهی برای دانشجویان ساکن خوابگاه های این دانشگاه در آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: در این خصوص طرح پایش سلامت دانشجویان در حوزه جسمانی و روان شناختی به اجرا در می‌­آید.

نوید بهره برداری از پروژه سلف سرویس دانشجویان، سالن سر پوشیده چند منظوره خوابگاهی، راه اندازی مشاوره تلفنی دانشجویان، مشاوره سوپر وایزری دانشگاهی منطقه شمالغرب کشور و راه اندازی شبکه اینترنتی خوابگاهی ولی عصر با استفاده از فیبر نوری را از دیگر اقدامات این دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان ذکر کرد.

وی همچنین با اشاره به وام های دانشجویی در دانشگاه تبریز اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده و اقدامات مناسب دانشگاه تبریز، امسال مشکلی برای اعطای وام­های مختلف به دانشجویان وجود ندارد.

یادآور می شود؛ هم اکنون بیش از20 هزاردانشجو دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر