کد خبر: 6464 A

مسئول دبیرخانه هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی، از اجرای بیش از ۱۰۰ طرح و برنامه به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در استان خبر داد.

ایلنا- تبریز: مسئول دبیرخانه هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی، از اجرای بیش از ۱۰۰ طرح و برنامه به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در استان خبر داد.

مسئول دبیرخانه هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی، در گفتگو با خبرنگاران افزود: به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت، سال روز میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (س) و حضرت امام رضا (ع)، بیش از ۱۰۰ طرح و برنامه به همت این دبیرخانه و کانون‌های تحت پوشش آن اجرامی شود.

محمد هادی نیا، با بیان اینکه به همین مناسبت مجوز ۲۲ باب کانون فرهنگی هنری جدید صادر می‌شود، اظهارکرد: بیش از ۲۵ باب کانون جدید التاسیس نیز با اقلام فرهنگی از جمله کتاب، قفسه، قرآن و تفسیر تجهیز شده و هزینه راه اندازی آن‌ها پرداخت خواهد شد.

مسئول دبیرخانه هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی افزود: برگزاری مرحله شهرستانی جشنواره قرآنی مدهامتان از جمله برنا مه‌های استانی در این ایام است که در ۷ رشته (هفتم و هشتم مهرماه) و در ۴ شهرستان استان اجرا خواهد شد.

هادی نیا، افتتاح ۵ باب کانون فرهنگی هنری جدید توام با اجرای مراسم جشن بزرگداشت میلاد امام رضا (ع) در استان، توزیع کتابچه و دیگر محصولات فرهنگی رضوی در بین کانون‌ها، تهیه و چاپ برشور ویژه دهه کرامت از سوی ۱۴ باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در ۵ باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب را از جمله برنامه این دهه پر فضیلت برشمرد.

به گفته وی، اجرای مراسم و جشن‌های محلی در بیش از ۵۰ مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری توأم با برنامه‌های سخنرانی علما، اساتید در باب شخصیت حضرت امام رضا (ع)، ارسال احادیث حضرت امام رضا از طریق پیام کوتاه به مدیران مسئول وفعالان کانون‌ها ی مساجد، نامگذاری کانون‌های فرهنگی هنری جدید به نام نامی حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع)، برگزاری مسابقات حضوری در مساجد مجری جشن‌های رضوی و تجلیل نوجوانان همنام امام رضا (ع) دیگر برنامه‌های این مناسبت فرخنده می‌باشد.

هادی نیا ادامه داد: مرحله استانی جشنواره سرود رضوی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی نیز در این دهه اجراشده و گروه‌های بر‌تر به مرحله کشوری معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: نشریات بر‌تر مسابقه نشریه دیواری بحر کرم نیز پس از داوری و انتخاب به مرحله کشوری معرفی می‌شوند.

هادی نیا اضافه کرد: تهیه و تولید اخبار، گزارش و مصاحبه در این رابطه و انعکاس مناسب این مطالب جهت فرهنگ سازی از طریق خبرگزاری شبستان، تهیه وتوزیع بروشورهای حاوی مطالب از اثار امام رضا (ع) وفرهنگ رضوی توسط کانون‌های فعال در سطح نمازگزاران و عموم مردم محلات، برگزاری مسابقه پیامک حدیث رضوی، نیز برنامه‌هایی هستند که برای گرامیداشت دهه کرامت و در راستای ترویج فرهنگ منور رضوی و آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت اجرا می‌شود.

به گفته وی، این دبیرخانه مسئولیت هماهنگی جشن‌های رضوی مراکز مردمی تحت پوشش دستگاه‌های استانی و تشکیل جلسات شورای هماهنگی جشن‌های دهه کرامت با حضور مسئولان این دستگا ه‌ها را به عهده دارد و با هماهنگی این مرکز، فعالیت های۲۲ نهاد و مرکز فرهنگی دینی عضو شورا، در این دهه از طریق خبرگزاری شبستان انعکاس می‌یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر