کد خبر: 6644 A

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بستان آباد:

350 تعاونی در شهرستان بستان آباد تشکیل شده که لازم است بسترهای فعالیت آنها برای ادامه کار آماده سازی شود.

ایلنا- بستان آباد: رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بستان آباد گفت: مشکلات بانکی تعاونی های این شهرستان با همکاری بانک توسعه تعاون حل می شود.

به گزارش ایلنا، صفدر باقری با اشاره به فرهنگ رو به رشد تشکیل تعاونی در بستان آباد افزود: در این شهرستان 350 تعاونی تشکیل شده که لازم است بسترهای فعالیت آنها برای ادامه کار آماده سازی شود.

وی گفت: با تشکیل جلسات متعدد موانع و مشکلات موجود بر سر راه تعاونی ها شناسایی شده و هر دستگاه و نهادی که در حل مشکل تعاونی ها نقش داشته باشد با وظایف خود آشنا شده اند.

باقری با اشاره اینکه بانک توسعه تعاون در این شهرستان به عنوان بانک عامل برای تعاونی هاست، گفت: با توجه به اینکه سابقه بانک توسعه تعاون کمتر از عمر تعاونی هاست ارتباط بیشتری بین تعاونی ها و بانک توسعه تعاون برای رشد و خودکفایی تعاونی ها ضروری است.

وی افزود: در خصوص ضمانت تسهیلات به تعاونی ها، با توجه به بیش بینی سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد کشور لازم است در ارایه تسهیلات و اخذ ضمانت در پرداخت تسهیلات تساهل اعمال شود.

باقری با اشاره به تشکیل تعاونی کشاورزی مهر در بستان آباد افزود: در این شهرستان 19 تعاونی کشاورزی مهر تشکیل شده و در شرف واگذاری تسهیلات و زمین کشاورزی است.

وی زمینه فعالیت این تعاونی ها را صنایع تبدیلی و دامداری و کشاورزی عنوان کرد و گفت: فارغ التحصیلانی که در این زمینه تخصصی داشته باشند می توانند برای تشکیل تعاونی ها اقدام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر