کد خبر: 66964 A

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

در بازسازی مناطق زلزله زده این استان کار بزرگی به وقوع پیوست که در نوع خود بی نظیر بود، چرا که زمان کوتاهی از زمان وقوع تا سرد شدن هوا وجود داشت و این کار دشوار را در مدت سه ماه به انجام رسید.

ایلنا- تبریز: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دولت تعهدات خود در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی را تا سالگرد وقوع (21 مرداد) به پایان می رساند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، علیرضا تابش در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در بازسازی مناطق زلزله زده این استان کار بزرگی به وقوع پیوست که در نوع خود بی نظیر بود، چرا که زمان کوتاهی از زمان وقوع تا سرد شدن هوا داشتیم و این کار دشوار را توانستیم در مدت سه ماه به انجام برسانیم.

وی افزود: در وضعیت عادی هر یک از بخش های اجرایی این کار از تامین بودجه تا اجرا زمان به نسبت زیادی می طلبید که خوشبختانه به لطف خداوند و همراهی مسوولین توانستیم آن را شروع و به حد مطلوبی برسانیم.

تابش گفت: اکنون و پس از انجام تلاش های بسیار در حال آغاز بخش دوم بازسازی مناطق زلزله زده هستیم تا تعهد خود را نسبت به بازسازی 20 هزار واحد مسکن روستایی اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: ستادهای معین بعد از عید به منطقه بازگشته و مستقر شده اند و به مرور زمان ظرفیت اصلی خود را می یابند و ما نیز با جدیتی که در مرحله اول داشتیم موضوع را پیگیری کرده و هفتگی پیشرفت کار را رصد و در صورت وجود مشکلات آن ها را رفع خواهیم کرد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در شهرها نیز طبق مکانیزمی که پیشتر تعریف شده بود پیش خواهیم رفت و با توجه به اینکه وام ها داده شده و مردم مشغول بازسازی و ساخت و ساز هستند، اقدامات نظارتی خود را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: ممکن است در شهرها حدود 400 تا 500 واحد دیگر از سوی بانک ها تامین اعتبار شود و کمک بلاعوض نیز به آن ها تعلق گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر