کد خبر: 6704 A

دبیر کارگروه حمایت از مطبوعات و حق آزادی بیان شمال غرب کشور:

این توهین‌های زنجیروار به پیامبر و توجیه آن با آزادی بیان در حالی صورت می‌گیرد که آنها حتی سخن گفتن از موجودیت اسرائیل و تاریخ به وجود آمدن این رژیم نامشروع را جرم می‌دانند.

ایلنا - تبریز: دبیر کارگروه حمایت از مطبوعات و حق آزادی بیان شمال غرب کشور گفت: این توهین‌های زنجیروار به پیامبر و توجیه آن با آزادی بیان در حالی صورت می‌گیرد که آنها حتی سخن گفتن از موجودیت اسرائیل و تاریخ به وجود آمدن این رژیم نامشروع را جرم می‌دانند.

به گزارش ایلنا از تبریز، سید مسعود پیمان در نشست حقوق ادیان افزود: نظام سلطه به خاطر چاپ عکس نامناسب خانواده سلطنتی انگلیس دست‌اندرکاران این اقدام را توبیخ می‌کنند، اما وقتی در اقدامی شرم‌آور به رهبر دو میلیارد مسلمان در جهان توهین می‌کنند قیافه حمایت از دمکراسی و آزادی بیان به خود می‌گیرند و با تاکید بر آزادی بیان نه تنها این اعمال شنیع را محکوم نکرده و عذرخواهی نمی‌کنند بلکه هتک حرمت‌ها را با آزادی بیان توجیه می‌کنند و مدعی هستند مقابله در برابر آن باعث محدود شدن آزادی بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه در تحلیل فاجعه عظمای توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم اسلام نباید دچار این اشتباه شویم که این قبیل اعمال ننگین ناشی از تصمیمات نسنجیده یک یا چند نفر نادان و به صورت خودجوش است، افزود: تأمل در حوادث تاریخ معاصر و نگاهی گذرا به پرونده خباثت آمیز ممالک استعماری و استکباری نشان می‌دهد که این توطئه‌های زنجیره‌ای ریشه در سیاست‌های راهبردی نظام سلطه دارد که برای غارت ثروت ملل آزاد در طول اعصار کلیه مفاهیم و موضوعات اجتماعی را به سود خود تحریف کرده و یا به شکلی گزینشی مورد سوء استفاده قرار داده است.

پیمان یکی دیگر از ترفندهای غرب برای تسلط بر جهان را استفاده ابزاری از تاریخ و تحریف واقعیت‌های تاریخی دانست و افزود: آن‌ها با تحریف تاریخ به آسانی و بدون متحمل شدن لشکرکشی، ملت‌های آزاد را با فریبکاری به بیراهه می کشانند، نمونه برجسته این تحریفات، واقعه هولوکاست است. که در این راستا پژوهشگران و فیلم‌سازان و مورخین غربی باید مواظب باشند که با نگارش مطلبی در خصوص هولوکاست نه تنها آن را انکار نکنند بلکه شک کردن در این مسئله را نیز مطرح ننمایند.

این صاحب‌نظر مسائل جهان اسلام افزود: باید توجه داشت تا زمانی که ما مسلمانان وحدت و یکپارچگی خود را حفظ بکنیم بنا به وعده الهی هیچ خطری متوجه اسلام و مسلمانان نیست بلکه برعکس حیطه و نیرنگ دشمنان به خود آن‌ها برخواهد گشت. این واقعیت در نومیدی و سرخوردگی سران استکبار به خوبی به چشم می‌خورد تا جایی که وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در سخنانی تأسف و تعجب خود را از خیزش ضد آمریکایی مردمی که غرب در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری هنگفتی برای تغییر رژیم کشور آن‌ها به عمل آورده بود و در شرایطی که هنوز خرابی‌های ناشی از یورش نیروهای ناتو و غرب ترمیم نشده است لانه جاسوسی آن‌ها در آتش خشم مقدس مردم مسلمان خاکستر می‌شود و سرکرده جاسوسان به هلاکت می‌رسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر