کد خبر: 67189 A

با حضور وزرای نیرو و فرهنگ وارشاد اسلامی

افزایش میزان محصولات باغی و زراعی و توسعه صنایع وابسته به كشاورزی، كاهش مهاجرت روستائیان، توسعه گردشگری، جلوگیری از افت سفره های زیرزمینی، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را بخشی از این آثار اقتصادی و اجتماعی این طرح ها به شمار می رود.

ایلنا: همزمان با دور چهارم سفرهای ریاست جمهوری، با حضور وزرای نیرو و فرهنگ وارشاد اسلامی بهره برداری از ۱۸هزار و ۳۰۰ هكتار از اراضی پایاب سدهای آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آذربایجان شرقی، با بازدید نامجو از سد سهند در شهرستان هشترود و افتتاح شبکه آبیاری و زهکشی سهند، بهره برداری از 18 هزار و 300 هكتار از اراضی پایاب خداآفرین، شهید مدنی، آیدوغموش، گلفرج، دشت بناب، قلعه چای نیز آغاز شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در همین خصوص گفت: این اراضی شامل 3 هزار هكتار از اراضی شبكه آبیاری و زهكشی خداآفرین،۱۰ هزار هكتار از اراضی شبكه آبیاری و زهكشی شهید مدنی، یک هزار هكتار از اراضی توسعه بهره برداری ارس در دشت گلفرج جلفا، ۷۰۰ هكتار از انتقال آب به دشت بناب، 2 هزار و ۵۰۰ هكتار شبكه آبیاری و زهكشی آیدوغموش، ۱۰۰۰ هكتار از اراضی شبكه های آبیاری و زهكشی سد سهند، ۱۰۰هکتار شبکه آبیاری و زهکشی قلعه چای است كه با آغاز بهره برداری از آنها شاهد آثار اقتصادی و اجتماعی مطلوب و شكوفایی و توسعه منطقه خواهیم بود.

ارسلان هاشمی افزایش میزان محصولات باغی و زراعی و توسعه صنایع وابسته به كشاورزی، كاهش مهاجرت روستائیان، توسعه گردشگری، جلوگیری از افت سفره های زیرزمینی، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را بخشی از این آثار اقتصادی و اجتماعی این طرح ها برشمرد.

شایان ذکر است با حضور وزیر جهاد کشاورزی،رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات محلی شهرستان خداآفرین،بهره برداری از اراضی شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین نیز رسما آغاز شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر