کد خبر: 67236 A

با حضور معاون اول رییس جمهور؛

بزرگترین واحد تولیدی و فراوری سنگ‌های تزیینی شمال غرب کشور، 4 پروژه راهسازی، 39 هزار و 855 واحد مسکن مهر،فاز نخست کارخانه فولاد نصر آذربایجان شامل این پروژه ها بود.

ایلنا- تبریز: معاون اول رییس جمهور در جریان چهارمین سفر استانی هیات دولت به استان آذربایجان شرقی، هفت طرح، شامل چهار طرح راه‌سازی، طرح مسکن مهر و دو طرح صنعتی و تولیدی را در این استان افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا رحیمی با حضور در عوارضی سعید آباد واقع در ۲۰ کیلومتری تبریز، چهار پروژه زیر بنایی حمل و نقل استان را به طول ۳۶۰ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۲۹۰۰ میلیارد ریال به طور همزمان مورد بهره‌برداری قرار داد.
قطعه آخر آزاد راه زنجان – تبریز، بخشی از راه اصلی می‌اندوآب - میانه به طول ۸۴ کیلومتر، کنارگذر غربی تبریز به طول ۱۵ کیلومتر و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی؛ چهار پروژه راه‌سازی بودند که به طور همزمان توسط معاون اول رییس جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

معاون اول رییس جمهور همچنین ۳۹ هزار و ۸۵۵ واحد مسکونی مهر را در سطح استان آذربایجان شرقی مورد بهره برداری قرار داد.

رحیمی با حضور در شهر جدید سهند، ضمن افتتاح مجتمع ۱۲۰ واحدی کوثر یک، در مجموع ۳۹ هزار و ۸۵۵ واحد مسکونی را در سطح استان به طور همزمان افتتاح کرد.

وی همچنین از برخی واحدهای مجتمع کوثر ۱ بازدید کرد و کلید این واحد‌ها را به شکل نمادین به متقاضیان واگذار کرد.

گفتنی است ازاین تعداد، ۱۴ هزار و ۷۸۴ واحد مربوط به شهرهای بالای۲۵ هزار نفر، ۷ هزار و ۸۳۰ واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۷ هزار و ۴۴۱ واحد در شهر جدید سهند و ۹ هزار و ۸۰۰ واحد نیز مربوط به بافت‌های فرسوده شهری است.

همچنین با حضور معاون اول رییس جمهور، فاز نخست کارخانه فولاد نصر آذربایجان در شهرک صنعتی سلیمی افتتاح شد.

رحیمی ‌ضمن بهره‌برداری از این واحد صنعتی، بخش‌های مختلف آن را مورد بازدید قرار داد و از نوع محصولات و میزان تولیدات این کارخانه مطلع شد.

این کارخانه با هدف تامین نیازهای اساسی استان به تولید ۴۰۰ هزار تن انواع آلیاژهای فولادی و مقاطع فلزی از جمله تیرآهن، ناودانی و نبشی، با سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی درزمینی به مساحت ۸۰ هزار مترمربع احداث شده و برای ۲۵۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

بزرگ‌ترین واحد تولیدی و فراوری سنگ‌های تزیینی شمال غرب کشور آخرین پروژه‌ای بود که با حضور معاون اول رییس جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محصول فراوری مجتمع سیماسنگ شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز، که در زمینی به مساحت ۷ هکتار احداث شده، سنگ‌های طبیعی و میزان تولید سالانه آن یک میلیون مترمربع سنگهای تزیینی است.

گفتنی است برای احداث این کارخانه ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی انجام شده و با راه اندازی آن برای۳۰۰ نفر به طورمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر