کد خبر: 67730 A

رییس هیات ورزشهای همگانی آذربایجان شرقی:

همایش بزرگ پیاده‌روی روز جمعه ۱۳ اردیبهشت در شهر جلفا از ساعت ۳۰/۷ صبح در مسیر میدان یادبود بطرف پارک کوهستان برگزار می‌شود.

ایلنا: رییس هیات ورزشهای همگانی آذربایجان شرقی از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادگی در منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، رسول صادقی در گفتگو با خبرنگاران افزود: این همایش بزرگ روز جمعه ۱۳ اردیبهشت در شهر جلفا از ساعت ۳۰/۷ صبح در مسیر میدان یادبود بطرف پارک کوهستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این همایش از شبکه ۳ سیما و برنامه صبح و نشاط پخش مستقیم شده و از سوی منطقه آزاد تجاری یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ جایزه ویژه آن خواهد بود، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینجایزه ویژه، هزینه سفر حج و عتبات عالیات و صد‌ها جایزه دیگر نیز به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

صادقی در خصوص توسعه ورزش همگانی در استان گفت: منطقه ازاد تجاری صنعتی ارس پتانسیل‌های فراوانی برای توسعه ورزش همگانی و در ادامه توسعه قهرمانی دارد و از این پتانسیل می‌توان بهینه استفاده کرد.

وی افزود: آذربایجانشرقی پیشتاز ایرانی شاداب و پویا تا سال ۱۴۰۴ در ورزش همگانی خواهد بود.

صادقی در ادامه بیان داشت: براساس سند راهبردی تدوین شده در یک دوره ۱۵ ساله تا سال ۱۴۰۴ باید درصد توسعه ورزش همگانی در کشوز به رقم ۲۵ درصد برسد و آذربایجانشرقی با برگزاری همایشهای بزرگ پیاده روی پیشتاز این حرکت مهم و حیاتی در ورزش کشور خواهد بود.

وی افزود: برگزاری همایشهای پیاده رویدر استان در کشور به نمادی از توسعه ورزش همگانی و ایرانی شاداب و پویا تبدیل شده است.

صادقی با اعلام اینکه همگانی شدن ورزش تنها به وسیله شهرداری‌ها، تربیت بدنی و دانشگاه‌ها ممکن نیست بلکه اولین نقش را صدا و سیما دارد، می‌گوید: تا زمانی که شناخت مردم را بالا نبریم و تا زمانی که دلیل ورزش نکردن خود را «نداشتن وقت» اعلام کنیم، فراهم کردن امکانات و تخصصی کردن کار‌ها فایده چندانی ندارد باید به سمتی برویم که مردم ورزش را یک وظیفه بدانند و آن را باور کنند.

توزیع برگه‌های قرعه کشی در ابتدای مسیر توزیع خواهد شد.

همایش بزرگ پیاده‌روی همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر