کد خبر: 69425 A

این جشن با استقبال گسترده کارگران و اعضای خانه کارگر تبریز به مدت 5 ساعت برگزار شد./در این مراسم از یک هزارنفر از دانش آموزان و دانشجویان نمونه فرزندان اعضای خانه کارگر تبریزتجلیل شد.

ایلنا: به مناسبت هفته کارگر، جشن بزرگ تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان نمونه فرزندان اعضای خانه کارگر تبریز با برپایی مراسم با شکوه ۴ هزار نفری در سالن باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، دبیر اجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز در این آیین باشکوه در سخنانی با اشاره به اهمیت علم و دانش در دنیای کنونی و تأثیر آن بر جامعه گفت: بدین لحاظ است که دین مبین اسلام برای فراگیری علوم در هرجا و مکان تأکید ویژه‌ای داشته است.

حاج کریم صادق‌زاده با تأکید بر اینکه کشور ما برای پیشرفت، نیازمند افرادی که به علم و دانش روز مجهز بوده و از ابتکار و نوآوری برخوردار باشند گفت: خداوند را شاکریم که جوانان و نوجوانان ما اکنون به خوبی به این موضوع واقف شده‌اند که موفقیت‌های آنان در المپیادهای مختلف بیانگر این موضوع است.

وی ضرورت توجه به خلاقیت جوانان و فراهم آوردن فضای مناسب در راستای شکوفایی استعدادهای آنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسئولین و دست اندرکاران آموزش کشور نباید سطحی نگر بوده و فقط برای رتبه آموزشگاه خودش، تنها درصد قبولی و نمره را مدنظر قرار دهند.

صادق‌زاده با اشاره به اقدامات خانه کارگر تبریز در زمینه آموزش گفت: آموزش یکی از مهم‌ترین اولویت‌های خانه کارگر تبریز بوده که با تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی که با بیش از ۲هزار و ۵۰۰ نفر فارغ التحصیل هم اکنون با دارا بودن ۲هزاردانشجو در ۱۵ رشته فعالیت دارد، گامی اساسی در جهت ارتقای توانمندی‌های کارگران برداشته است. البته در کنار آن با برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان در رشته‌های مختلف برای بیش از ۶۵ هزار نفر از اعضای خانه کارگر و فرزندان آنان به طور برنامه ریزی شده حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه خانه کارگر تبریز در سال ۹۲ فعالیت‌های آموزشی خود را توسعه خواهد داد افزود: از ابتدای سال‌جاری برنامه‌های آموزشی خود را به صورت برنامه‌ای جامع با عقد قرارداد با مراکز آموزشی جدید توسعه داده‌ایم و همه امکانات خود را در بحث آموزش بکار خواهیم بست چرا که معتقدیم آموزش سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است.

صادق‌زاده در ادامه، گزارشی از اقدامات انجام شده در هفته کارگر در آذربایجان شرقی و گردهمایی بزرگ کارگران را ارایه داد و گفت: امسال برنامه‌های هفته کارگر در استان با تنوع بیشتری انجام پذیرفت و توانستیم توجه مسئولان و جامعه را نسبت به جایگاه و منزلت قشر کارگر ومطالبات آنان جلب كنیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز در ادامه به انتخابات سرنوشت ساز امسال و اهمیت حضور کارگران اشاره کرد و گفت: سابقه تاریخی در ایران نشان داده است، هرگاه کارگران نسبت به سرنوشت سیاسی خود بی‌توجه بوده‌اند، کسانی از راه رسیده و با تصدی پایگاه‌های قدرت نسخه‌ای برای کارگران نوشته‌اند که سبب تهی شدن سفره‌های آنان و نادیده گرفتن حقوق‌شان شده‌اند. لذا با توجه به این واقعیت ما کارگران و بازنشستگان خود را متعهد می‌دانیم که به شکل گسترده و یکپارچه در انتخابات ریاست جمهوری حضور یافته و به کاندیدایی که به حق شایسته این منصب باشد رای خواهیم داد تا خود را نسبت به طوفان‌های سال‌های آتی که می‌تواند برای کارگران بسیار مخرب باشد، بیمه كنیم.

وی به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کرد و گفت: در این انتخابات نیز جامعه کارگری و بازنشستگان به افراد بافکر، بابرنامه، متخصص و دلسوز جامعه رای خواهند داد تا بتواند برای مردم مفید باشند.

در ادامه این مراسم قطعنامه روز جهانی کارگر قرائت شد و شرکت کنندگان حمایت خود را از مفاد آن و خانه کارگر اعلام داشتند.

برپایه همین گزارش در این مراسم همچنین از یک هزارنفر از دانش آموزان و دانشجویان نمونه فرزندان اعضای خانه کارگر تبریز تجلیل شد.

اجرای موسیقی زنده، نمایش، برگزاری مسابقه، شعبده بازی از دیگر برنامه‌های این جشن بود که به مدت ۵ ساعت برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر