کد خبر: 69427 A

برای سی سال آینده؛

اگر واقعا می‌خواهیم مبنا و محور توسعه كشور را گردشگری قرار دهیم، باید طی چند سال آینده به طور جدی وارد عرصه توسعه و افزایش زیرساخت‌هایی نظیر هتل شویم.

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: ظرفیت هتل‌های استان تا پایان خرداد ماه سال ۹۲ به ۱۰ هزار تخت افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در تبریز، تراب محمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: با بهره‌برداری از چهار هتل در دست ساخت، تا پایان خرداد، شاهد بهره برداری از این اماکن اقامتی جدید و افزایش ظرفیت هتل‌های استان خواهیم بود.

وی با اشاره به بهره‌برداری از چهار هتل و هتل آپارتمان در استان طی هفته گذشته، یادآور شد: تا پیش از آغاز دولت آقای احمدی‌نژاد ظرفیت هتل‌های استان چهار هزار و ۳۰۰ تخت بود که اکنون این تعداد به بیش از ۸ هزار تخت رسیده است.

محمدی با بیان اینکه برای سی سال آینده ساخت ۱۳۰ هتل در آذربایجان شرقی پیش بینی شده است، افزود: اگر واقعا می‌خواهیم مبنا و محور توسعه کشور را گردشگری قرار دهیم باید طی چند سال آینده به طور جدی وارد عرصه توسعه و افزایش زیرساخت‌هایی نظیر هتل شویم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کشور و در استان‌ها امروز با درک این موضوع با اقداماتی نظیر تسهیلات، یارانه‌های مستقیم و غیر مستقیم، معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های خاص ساخت مراکز گردشگری، به طور کامل سرمایه گذاران بخش خصوصی را حمایت می‌کند.

محمدی با بیان اینکه سرمایه گذاران این اولویت بندی کشور را در مساله گردشگری به خوبی درک کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی امروز به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور به ویژه در حوزه‌هایی مانند سلامت، فرهنگی و ورزشی مطرح شده و سرمایه‌گذاران نیز در این حوزه‌ها به خوبی وارد شده‌اند.

وی تاکید کرد: حضور گسترده گردشگران داخلی و خارجی در آذربایجان شرقی به ویژه در فصول گردشگرپذیری مانند تابستان، مهم‌ترین تضمین برای سرمایه گذاران در این حوزه به شمار می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر