کد خبر: 69640 A

این جشنواره همزمان با آغاز کوچ بهاره عشایر برای بیستمین سال متوالی با همکاری ارگان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

ایلنا: بیستمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان، روز جمعه 20 اردیبهشت ماه سال جاری در روستای صومعه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از آذربایجان شرقی، این جشنواره همزمان با آغاز کوچ بهاره عشایر با همکاری ارگان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.
در این جشنواره فرهنگی ورزشی که با حضور علاقمندان به طبیعت و ورزش‌های روستایی، در رشته‌های دو میدانی، طناب‌کشی، کشتی پهلوانی و اسب‌دوانی با هم به رقابت پرداخته و به نفرات اول تا سوم هر رشته جوایز نقدی و حکم قهرمانی از سوی اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون و هیات بازیهای سنتی و بومی محلی اهدا و در بخش فرهنگی این جشنواره نیز نمایشگاه صنایع دستی عشایر استان در «آلاچیق»‌های عشایر بر پا می‌شود.
این جشنواره با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی، فدراسیون ورزش‌های بازی‌های سنتی و بومی و محلی کشور، فرمانداری شهرستان کلیبر، سازمان منطقه آزاد صنعتی و تجاری ارس، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و هیات ورزش‌های سنتی و بومی و محلی و سوارکاری استان و سایر دستگاه‌های اجرایی در برگزاری مطلوب این جشنواره فرهنگی و ورزشی برگزار می‌شود.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر