کد خبر: 74484 A

این مجموعه در راستای سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور مبنی بر تشکیل پردیس‌های دانشگاهی معتبر داخلی و خارجی برای تربیت نیروی انسانی متخصص، توسعه رشته‌های مورد نیاز ملی و منطقه‌ای و ارتقاء سطح دانش و فرهنگ ایجاد شده است./ موافقت قطعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای تاسیس پردیس تبریز با 175 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد اخذ شده و از ابتدای مهرماه از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش خواهد کرد.

ایلنا: رئیس دانشگاه تبریز از راه اندازی پردیسِ تبریز این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، پرویز آژیده گفت: این مجموعه، آموزش عالی شمال غرب کشور را متحول خواهد کرد.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور مبنی بر تشکیل پردیس‌های دانشگاهی معتبر داخلی و خارجی برای تربیت نیروی انسانی متخصص، توسعه رشته های مورد نیاز ملی و منطقه ای و ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه افزود: موافقت قطعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای تاسیس پردیس تبریز با 175 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد اخذ شده و از ابتدای مهرماه از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش خواهد کرد.

آژیده تصریح کرد: این 175 رشته در گروه های عمده آموزشی توزیع شده‌اند که 51 رشته در گروه علوم پایه، 39 رشته در گروه کشاورزی، 41 رشته در گروه علوم انسانی، 42 رشته در گروه فنی مهندسی و 2 رشته نیز در دامپزشکی خواهند بود.

وی گفت: امسال در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد برای 144 رشته در پردیس تبریز اعلام ظرفیت شده و کارهای لازم برای اخذ مجوز دوره دکتری نیز انجام شده که انشاا... بزودی به ثمر خواهد نشست.

وی با اشاره به پتانسیل دانشگاه تبریز و متقاضیان پر تعداد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این منطقه یاد آور شد: بدلیل ظرفیت محدود دانشگاه‌های داخل، این متقاضیان مجبور می‌شدند در کشورهای همسایه، با هزینه بالاتر و در دانشگاه‌های بسیار سطح پایین‌تر از دانشگاه تبریز تحصیل کنند، لذا این دانشگاه با راه اندازی پردیس خود درغرب تبریز تحت عنوان" مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی آذربایجان" سعی می کند از خروج سرمایه های مادی و معنوی از کشور جلوگیری كند.

هم اکنون دانشگاه تبریز، پردیس دیگری نیز در منطقه آزاد تجاری ارس با یک هزار و 625 دانشجو دارد که از این تعداد یک هزار و 538 در مقطع کارشناسی ارشد و 45 نفر در دوره دکتری مشغول به تحصیل هستند و با راه اندازی پردیس تبریز این دانشگاه خواهد توانست به نیاز عمده متقاضیان در شمالغرب کشور پاسخ دهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر