کد خبر: 74648 A

جشنواره سراسری عکس رضوی همزمان با میلاد باسعادت عالم آل محمد(ص)حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه كرامت و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

ایلنا: مسوول دبیرخانه جشنواره سراسری عکس رضوی معرفی شد.

به گزارش ایلنا از تبریز، علی محرمی، رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، طی حکمی از سوی سیدجواد جعفری، دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به عنوان مسوول دبیرخانه جشنواره سراسری عکس رضوی، معرفی شد.

براساس این گزارش جشنواره سراسری عکس رضوی همزمان با میلاد باسعادت عالم آل محمد(ص)حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه كرامت و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

براساس این گزارش> موضوعات این جشنواره شامل زیارت(آداب و فرهنگ زیارت)، حرم مطهر رضوی، آثار و ابینه ها، امام زادگان و قدمگاه ها، وقف، فرهنگ وقف، یاران و اصحاب حضرت امام رضا (ع)، جلوه های مشهد الرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفایافتگان،شیفتگان و دلدادگان حضرت و جلوه های فرهنگ رضوی در خارج از كشور است.

 برگزاری نشست تخصصی و كارگاه‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه عكس، سیر تحول توسعه حرم مطهر امام رضا (ع) و چاپ و رونمایی عكسهای برگزیده و آثاری كه به نمایشگاه راه یافته است ازجمله برنامه‌های جنبی این جشنواره محسوب می‌شود.

علاقمندان می‌توانند حداكثر 10 عكس به صورت تك عكس و 7 عكس به صورت مجموعه عكس از آثار خود را بر روی سی دی و با فرمتgpeg در اندازه   30 در 40 سانتتی متر و با دقت 300dpi را تا پایان تیرماه 1392 به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز، بلوار استاد شهریار، اول سربالایی ولیعصر (عج)، مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز ارسال نموده و یا با شماره تلفن3281200 – 3280555 -0411 تماس حاصل كنند.

همچنین علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.Akserazavi.ir مراجعه نمایند.

جشنواره سراسری عکس رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با همکاری شورای فرهنگ عمومی استان، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع) و کانون فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر