کد خبر: 74698 A

چهارم خرداد برگزار می شود؛

در این همایش از بالغ بر 700 نفر از خیرین مشارکت کننده در بازسازی مناطق زلزله زده دعوت به عمل آمده است.

ایلنا: دبیر اجرایی همایش تجلیل از خیرین بازسازی مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی، از برگزاری این همایش در چهارم خرداد سال جاری در تالار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، رحیم خانی با اشاره به برگزاری همایش" مهر ایران، مرهم آذربایجان " در شهریور سال گذشته گفت: در پی وقوع زلزله 21 مرداد سال گذشته در آذربایجان شرقی که متأسفانه موجب آسیب های جانی و مالی هم میهنان ساکن در منطقه شد، استانداری آذربایجان شرقی اقدام به برگزاری همایشی تحت عنوان" مهر ایران، مرهم آذربایجان" در 25 شهریور ماه سال 91 در تالار وزارت کشور کرد که با مشارکت عموم خیرین از سراسر کشور به منظور جذب مشارکت‌های مردمی به آسیب دیدگان و در سطح ملی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه برگزاری این همایش آثار و برکات مثبت فراوانی را در پی داشت و خیرین از تمام آحاد ملت بزرگ ایران از جمله مسئولان، هنرمندان، ورزشکاران و مردم خیر با اهدای انواع کمک های مادی و معنوی در این کار خیر سهیم شده و مرهمی بر آلام مردم رنجور آذربایجان شدند.

خانی بر لزوم قدرشناسی از مشارکت خیرین در امر بازسازی مناطق زلزله زده تاکید کرد و افزود: بر همین اساس استانداری آذربایجان شرقی به منظور ارج نهادن به حرکت مثال زدنی خیرین مشارکت کننده در بازسازی مناطق زلزله زده استان، اقدام به برگزاری همایش "تجلیل از خیرین بازسازی مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی" نموده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این همایش روز شنبه 4 خرداد ماه با حضور جمعی از مسئولان، هنرمندان، ورزشکاران و مردم خیر کشور در تالار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار خواهد شد.

خانی با بیان این که در این همایش از بالغ بر 700 نفر از خیرین مشارکت کننده در این امر انسان دوستانه دعوت به عمل آمده است، خاطرنشان کرد: در اصل، این همایش با هدف تجلیل از مشارکت کنندگان در کمک به مردم حادثه دیده و اطلاع رسانی از روند بازسازی مناطق زلزله زده در حضور خیرین محترم برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این تجلیل مختصر، همانند قطره ای از دریا بوده و نمی تواند پاسخگوی ایثار، فداکاری و همدردی خیرین این حادثه باشد چرا که اصولاً بسیاری از اقدامات و قدم های برداشته شده جز در بارگاه حق تعالی جایی ثبت و ضبط نشده و از طرفی اساساً چنین اقداماتی را نمی توان با معیارهای کمی و دنیوی مورد سنجش قرار داد.

خانی تصریح کرد: " تجلیل از خیرین بازسازی مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی " صرفاً در شکلی نمادین و به منظور تکریم بخشی از خیرین این حادثه که در شکل دیگرش به حماسه ای دیگر از حضور گسترده، شور و شعور ملت ایران تبدیل شد، انجام خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر