کد خبر: 74706 A

عضو کار گروه مدیریت پسماند کشور:

هم اکنون در جهان زباله و پسماندهای شهری فرصتی برای توسعه پایدار قلمداد می شود.

ایلنا: عضو کار گروه مدیریت پسماند کشور گفت مهمترین معضل مدیریت پسماندهای شهری در کشور عدم آشنایی مدیران شهری، مسئولان دولتی و شهروندان با مقوله پسماندها و اهمیت مدیریت علمی و عملی آن است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد علی عبدلی در بازدید از پروژه های زیست محیطی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز افزود: هم اکنون در جهان زباله و پسماندهای شهری فرصتی برای توسعه پایدار قلمداد شده در حالیکه در کشور ما به علت عدم آشنایی با مبانی مدیریت پسماند همواره به موضوع زباله و پسماند به دیده یک معضل زیست محیطی نگریسته می شود.

وی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی و آموزش مبانی مدیریت پسماندها در قالب آموزش شهروندی، در خصوص نقش مدیران شهری در موفقیت پروژه های زیست محیطی در زمینه مدیریت پسماندها گفت: متاسفانه اکثر مدیران شهری ما با شیوه های مدرن و نو در مدیریت زباله های شهری بیگانه اند و به همین دلیل علاقمند به استفاده از شیوه های سنتی که پیشتر تجربه شده و کم هزینه تر می باشند هستند و به همین دلیل کمتر شاهد اجرای پروژه های کلان در این زمینه هستیم.

وی همچنین مرکز دفن فنی مهندسی و بهداشتی پسماندهای شهری تبریز را در کشور نمونه خواند و گفت: همانند این مرکز در سطح کشور وجود ندارد.

عبدلی اقدامات شهرداری تبریز را در زمینه اجرای پروژه های زیست محیطی قابل تقدیر دانست و گفت: اجرای چنین پروژه هایی ضامن حیات شهر و سلامت شهروندان بوده که با مدیریت صحیح و راهبردی می تواند نتیجه خوبی از پروژه های عظیم زیست محیطی نصیب شهر و شهروندان تبریز نماید.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر