کد خبر: 75249 A

در کلان شهر تبریز مستقرمی شود؛

6 ایستگاه مطالعه جدید در شهر تبریز، شامل بیمارستان‌های عالی نسب، امام رضا(ع)، شهداء، بانک سپه شعبه مرکز، صدا و سیمای استان و پایانه بزرگ اتوبوس (ترمینال) تبریز خواهد بود که به زودی ایستگاه‌های مطالعه در این مراکز فعال خواهند شد.

ایلنا: فاز دوم ایستگاه های مطالعه، همزمان با سراسر کشور، در کلان شهر تبریز هم کلید خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، مدیركل كتابخانه های استان آذربایجان شرقی در تبیین اهداف طرح ملی ایستگاه های مطالعه اظهار داشت: این طرح در راستای تحقّق رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت همگانی شدن كتاب‌خوانی انجام شده و ایجاد فرصتی برای كتاب‌خوان شدن افرادی است كه فرصت كمی برای مطالعه داشته‌اند. برای همگانی شدن این طرح و خدمت جدید، همّت همگانی دستگاه‌ها و نهادها نیاز است.

حسن خدایی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار با دبیر كل و مدیران ارشد نهاد كتابخانه هاى عمومى كشور در اسفندماه 1389 فرمودند: «نهاد كتابخانه هاى عمومى با كمك سایر دستگاه هاى فرهنگى و اجتماعى كشور، برنامه هایى را طراحى كنند كه همه ایرانیان اهل مطالعه شوند. » و طرح « ایستگاه مطالعه » یكى از برنامه هاى نهاد براى عمومى كردن و ارتقاى سرانه مطالعه مفید در راستاى تحقق رهنمودهاى معظم له است.

خدایی ضمن تقدیر از همكاری مراکز میزبان فاز اول این طرح در تبریز گفت: اولین فاز این طرح شامل افتتاح 5 ایستگاه مطالعه در فرودگاه، راه‌آهن، دفتر پژوهش‌های استانداری، بانك سپه شعبه چهارراه آزادی (آبرسان) و بانك تجارت تبریز بود كه همكاری و هماهنگی این دستگاه‌ها موجب اجرای موفقیت آمیز طرح در تبریز شده و با استقبالی چشمگیر در بین هموطنان عزیزمان مواجه شدیم.

وی در خصوص اجرای فاز دوم این طرح تصریح کرد: در فاز دوم، 6 ایستگاه مطالعه جدید در شهر تبریز به بهره برداری خواهد رسید که شامل بیمارستان های عالی نسب، امام رضا(ع)، شهداء، بانک سپه شعبه مرکز، صدا و سیمای استان و پایانه بزرگ اتوبوس (ترمینال) تبریز خواهد بود که به زودی ایستگاه های مطالعه در این مراکز فعال خواهند شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص ایجاد ایستگاه مطالعه در سایر شهرهای استان نیز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده بر اساس شرایط و نیز جمعیت شهرها، تا آخر سال جاری در شهرهای مرند و مراغه نیز ایستگاه مطالعه افتتاح خواهد شد.

خدایی ابراز امیدواری كرد كه با اجرای این طرح گامی موثری در غنی سازی بهینه و مفید اوقات فراغت مردم عزیز خصوصاً در صفوف انتظار و مراكز تجمع برداشته خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر