کد خبر: 75276 A

استاندار آذربایجان شرقی:

سرمایه‌گذاران با اطمینان از این که تسریع در اجرای طرح‌ها، سود بیشتری را عاید آن‌ها خواهد کرد، در راستای شتاب بخشیدن به فعالیت‌های خود، گام برمی‌دارند؛ به نحوی که امروز شاهد رکوردزنی در مدت اجرا و تحقق طرح‌های سرمایه‌گذاری هستیم.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: وجود امنیت در موضوعات سرمایه‌گذاری، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال را در پی داشته و در مقابل، مانع‌تراشی در تحقق این امر، منجر به رکود و بیکاری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مرند، احمد علیرضابیگی در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان مرند، گفت: سرمایه‌گذاران با اطمینان از این که تسریع در اجرای طرح‌ها، سود بیشتری را عاید آنها خواهد کرد، در راستای شتاب بخشیدن به فعالیت‌های خود، گام برمی‌دارند؛ به نحوی که امروز شاهد رکوردزنی در مدت اجرا و تحقق طرح‌های سرمایه‌گذاری هستیم.

وی با تاکید بر این که ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرستان مرند، باید متجلی شود، افزود: ارایه بسته‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری، نقش موثری در شتاب‌بخشی به فعالیت‌های اقتصادی مرند خواهد داشت.

علیرضابیگی با اشاره به آخرین وضعیت بیمارستان مرند گفت: این بیمارستان جزو پروژه‌های مهر ماندگار بوده و شامل دو بخش فیزیکی و تجهیزاتی است که مرحله نخست آن، در مدت زمان کوتاهی به اتمام رسیده و از طریق وزارت راه و شهرسازی، تحویل دانشگاه علوم پزشکی تبریز شده است که در نوع خود اقدام قابل توجهی است.

وی با بیان این که بخشی از تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان خریداری شده است، ادامه داد: خرید بخش دیگر تجهیزات این بیمارستان، نیازمند پشتیبانی و حمایت بوده و با منظور شدن در مصوبات دور چهارم سفر استانی دولت به آذربایجان شرقی، به زودی تحقق پیدا خواهد کرد.

علیرضابیگی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته در صدد هستیم قبل از پایان فرصت خدمت‌گزاری دولت دهم، شاهد افتتاح این بیمارستان باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی از طرح موضوع ارتقای فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه در هیأت دولت خبر داد و افزود: این موضوع به طور جدی از سوی مدیریت استان پیگیری می‌شود، چرا که به جهت وزن سیاسی، هر چه استان دارای فرمانداری‌های ویژه متعددی باشد، قابلیت‌های بیشتری در برنامه‌ریزی و اجرای سیاست‌های توسعه‌ای خواهد داشت.

وی با بیان این که این طرح، از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه استانی هیأت وزیران در سفر به آذربایجان شرقی بود، گفت: با توجه به حساسیت ویژه تقسیمات کشوری، موضوع شهرستان ویژه مرند، در جلسات رسمی هیأت دولت در تهران مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم در این مورد اخبار خوبی را به اطلاع مردم مرند برسانیم.

علیرضابیگی تاکید کرد: کاهش میزان تمرکز اداری از مرکزیت تبریز، اختیارات اداری بیشتری را در شهرستان‌ها فراهم آورده و افزایش سرعت تصمیم‌گیری در حوزه‌های شهرستانی را در پی خواهد داشت که این روند در مجموع به سود شتاب توسعه استان است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از کارخانه کمپوست شهرداری مرند، خاطرنشان کرد: ایجاد این کارخانه ارتباط مستقیم با حیات شهروندان داشته و نشان‌دهنده بلوغ اجتماعی مردم این شهرستان در دریافت این امر مهم است که رسیدن به زندگی سالم و بانشاط در گرو توجه جدی به امر بازیابی زباله است.

وی با بیان این که این بلوغ، شرایط لازم را برای حضور سرمایه‌گذار فراهم آورده است، گفت: اعتبار 30 میلیون دلاری این پروژه، نشان دهنده تامین آرامش و اطمینان خاطر سرمایه‌گذاری خارجی است.

 در سفر استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان مرند، کارخانه کمپوست شهرداری مرند و یک واحد رستوران با سرمایه‌گذرای بخش خصوصی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر