کد خبر: 75347 A

156 درصد افزایش یافت؛

مشارکت کارکنان و توسعه كانال‌های ارتباطی در سازمان، منجر به هم افزایی کارکنان در جهت تحول و تغییر و بهره‌وری در سازمان شده، به‌طوری که ارائه آزادانه نظرات و نقد و پیشنهادات سازنده، سازمان را از رخوت و سستی دور كرده و تعهد کارکنان در پیشبرد اهداف را به ارمغان خواهد آورد.

ایلنا: دبیر نظام مشاركت منطقه8 عملیات انتقال گاز، از رشد 156 درصدی پیشنهادهای واصله كاركنان این منطقه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، علیرضا فردی آذر، گفت: در سال گذشته نظام مشاركت منطقه، 918 مورد پیشنهاد از سوی كاركنان، دریافت کرد.

وی افزود: مشارکت کارکنان و توسعه كانال‌های ارتباطی در سازمان، منجر به هم افزایی کارکنان در جهت تحول و تغییر و بهره وری در سازمان شده، به‌طوری‌که ارائه آزادانه نظرات و نقد و پیشنهادات سازنده، سازمان را از رخوت و سستی دور كرده و تعهد کارکنان در پیشبرد اهداف را به ارمغان خواهد آورد.

دبیر نظام مشاركت منطقه به تاریخچه آغاز بکار این سیستم اشاره كرد و گفت: نظام مشاركت منطقه 8 عملیات انتقال گاز درآبان ماه 82 فعالیت رسمی خود را شروع و پس از برگزاری دوره های آموزشی برای همكاران و فرهنگ سازی و انتخاب اعضای شورای همیاری , در بهمن ماه سال 82 اقدام به دریافت پیشنهاد كرده است. به‌طوری‌كه در سال گذشته، این نظام موفق شد 918 مورد پیشنهاد دریافت كند كه از این تعداد 145 مورد آن تصویب شده، 348 مورد رد و 418 مورد آن نیز در دست بررسی است.

وی عملكرد شورای همیاری نظام مشاركت منطقه 8 را مثبت ارزیابی كرد و افزود: آمار و ارقام موجود نشان دهنده استقبال خوب كاركنان درارائه پیشنهادات بوده و می توان اذعان داشت عوامل این شورا در ترغیب و تشویق كاركنان و ایجاد انگیزه مضاعف در جلب مشاركت آنان موفق عمل كرده است.

فردی آذر با بیان اینكه لازمه حاكمیت فرهنگ پیشنهاد دهی و پیشنهاد پذیری هر سازمانی، باور و نگرش مثبت مدیران و دست اندركاران آن مجموعه را می‌طلبد، ابراز امیدواری كرد: با ایجاد همدلی و حس مودت بین كاركنان و تشویق مشاركت‌های گروهی بتوانیم ضمن برقراری توسعه پایدار و تحقق اهداف عالی میهن اسلامی، روز به روز دانش تخصصی خود را ارتقاء دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر