کد خبر: 75362 A

در شهر سوخته روایت می شود؛

آذربایجان شرقی با غرفه‌ای به منظور نمایش آثار هنری و صنایع دستی، برپایی آلاچیق عشایری، آداب و رسوم و اجرای موسیقی های محلی و بومی در این جشنواره حضور خواهد داشت.

ایلنا- تبریز: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد: آداب و رسوم، هنرهای سنتی و صنایع دستی آذربایجان شرقی در شهر سوخته استان سیستان و بلوچستان روایت می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تراب محمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: استان آذربایجان شرقی با معرفی آداب و رسوم این منطقه در نخستین جشنواره ملی اقوام ایران زمین در شهر سوخته استان سیستان و بلوچستان حضور می یابد.

وی تصریح كرد: آذربایجان شرقی با غرفه ای به منظور نمایش آثار هنری و صنایع دستی، برپایی آلاچیق عشایری، آداب و رسوم و اجرای موسیقی های محلی و بومی در این جشنواره حضور خواهد داشت.

محمدی با اشاره به این جشنواره ملی، یادآور شد: این جشنواره در قالب نمایشگاهی با 40 غرفه از تمامی استان‌ها برگزار می شود که اقوام مختلف كشور در آن آیین و آداب و رسوم و فرهنگ منطقه خود را به نمایش می گذارند.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تنوع آداب و رسوم و فرهنگ اقوام مختلف را از عوامل قوت و قدرت ایران در جهان توصیف كرد و گفت: سالانه جشنواره های متعدد فرهنگی، هنری، صنایع دستی و گردشگری فرصت مناسبی را برای معرفی هرچه بیشتر این توانمندی ها فراهم می كنند.

محمدی با اشاره به حضور مستمر آذربایجان شرقی در این نمایشگاه ها و جشنواره ها خاطرنشان كرد: آداب و رسوم و فرهنگ و هنر استان ها و اقوام مختلف مهمترین محورها و ظرفیت ها برای توسعه صنعت گردشگری به ویژه در زمینه گردشگری خارجی هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر