کد خبر: 75402 A

توسط امدادگران جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی انجام شد‎؛

این مصدومان در دو حادثه جداگانه در ارتفاعات جزیره اسلامی و واژگونی یک دستگاه جی ال ایکس در نزدیکی روستای سرای در محور تبریز – ارومیه نجات یافتند.

ایلنا: امدادگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، طی 2 عملیات امدادی موفق شدند 4 نفر از هموطنان حادثه دیده در محدوده جغرافیایی شهرستان اسکو را به مراکز درمانی انتقال دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اسكو، رئیس جمعیت هلال احمر اسکو گفت: طی تماس تلفنی یک نفر از کوهنوردان با پایگاه امداد و نجات گمیچی هلال احمر اسکو، مبنی بر گرفتار شدن 2 نفر در ارتفاعات جزیره اسلامی، بلافاصله تیم امدادی پایگاه بین جاده‌ای گمیچی هلال احمر اسکو به منطقه مورد نظر اعزام و در نوبت اول، یک نفر از مصدومین را که از ناحیه پا دچار شکستگی شده بود را به مراکز درمانی اعزام می‌کنند.

میر ابراهیم‌­زاده ادامه داد: با توجه به اینکه یکی دیگر از مصدومین، در اثر پرت شدن از ارتفاع، لای صخره ها گرفتار شده بود و رها سازی آن، مستلزم حضور تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان بود، از معاونت امداد و نجات استان درخواست اعزام تیم امداد و نجات کوهستان شد که در کمترین زمان ممکن، اعضای آن تیم در محل حاضر شدند.

سیدعلی سیدی، مسئول تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان هلال احمر استان، نیز در توضیح عملیات افزود: عملیات رهاسازی فرد گرفتار شده در دیواره به طول تقریبی 60 متر با به‌کارگیری روش سفره نجات صورت گرفت و فرد مصدوم، بدون هرگونه عوارض احتمالی به پایین صخره منتقل و از آنجا به مراکز درمانی هدایت شد.

همچنین بنابه اعلام رئیس هلال احمر اسکو، همزمان با این عملیات، امدادگران پایگاه امداد و نجات گمیچی اسکو 2 نفر از مجروحان حادثه واژگونی یک دستگاه جی ال ایکس در نزدیکی روستای سرای در محور تبریز – ارومیه را به مراکز درمانی تبریز انتقال دادند.

 در انجام این عملیات‌ها بیش از 10 نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر اسکو و استان با بهره گیری از 4 دستگاه خودرو امدادی در طول 7 ساعت به انجام وظیفه پرداختند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر