کد خبر: 75604 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

آذربایجان شرقی با ظرفیت‌های فراوان صنعتی و معدنی در توسعه اقتصادی کشور نقش چشم‌گیری دارد.

ایلنا –تبریز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: بزرگداشت روز صنعت و معدن، مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی است و اصلی‌ترین هدف از این نام‌گذاری، فرهنگ‌سازی است.

به گزازش ایلنا از تبریز، محمد جعفر عظمایی گفت: گرامیداشت این روز بهانه ای خواهد بود که تمام مسؤولان مربوطه در دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در کنار هم مجددا به مشکلات موجود بخش صنعت و معدن پرداخت نموده و راه‌کارهایی عملی و موثر برای حل مشکلات پیدا کنند.

وی افزود: در مراسم روز صنعت، معدن امسال همانند سالیان قبل، از واحدهای صنعتی و معدنی نمونه انتخاب شده تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در امر صنعت و معدن هم‌چون نگینی در تاریخ ایران می‌درخشد، اظهار داشت: این استان با ظرفیت‌های فراوان صنعتی و معدنی در توسعه اقتصادی کشور نقش چشم‌گیری دارد و فعالیت بیش از 8 هزار واحد صنعتی دلیل بر این مدعا است.

وی بر حضور فعالان بخش‌های صنعتی، معدنی و بخش خصوصی برای ارتقای كیفیت برنامه‌های این روز تاكید كرد و گفت: دهم تیر ماه فرصت مناسبی است كه به مهم ترین موتور محركه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا كه این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر