کد خبر: 75613 A

180 نفر متقاضی مسکن مهر از مجموعه عظیم تراکتورسازی ایران با آورده 60 میلیون تومانی توانستند صاحب یکی از اساسی ترین نیازهای زندگی خود شوند.

ایلنا- تبریز: در مراسمی 180 واحد مسکن مهر کارگران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، در مراسم افتتاح این واحدها مسکن را یکی از دغدغه های جامعه بخصوص قشر کارگر دانست و گفت: مسکن مهر از جمله طرحهایی بود که با اجرای شدن آن تا حدودی این دغدغه تقلیل یافت.

ابوالفتح ابراهیمی افزود: 180 نفر متقاضی مسکن مهر از مجموعه عظیم تراکتورسازی ایران با آورده 60 میلیون تومانی توانستند صاحب یکی از اساسی ترین نیازهای زندگی خود شوند.

مدیر عامل تعاونی مسکن گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این مراسم با تشریح روند اجرایی و عملیاتی شدن واحدهای مسکونی اشاره شده گفت: طی فاصله زمانی دی ماه 89 تا اردیبهشت92 مراحل ساخت و ساز واحدهای مسکونی مهر گروه تراکتورسازی ایران به انجام رسیده است.

نیکی کل مساحت پروژه را 15 هزار متر مربع و در واحدهای به متراژ 79 تا 84 مترمربع اعلام کرد و گفت: هزینه ساخت و ساز هر مترمربع این واحدها نیز براساس هزینه های مسکن مهر و حدود3 میلیون و 800 هزار ریال برآورد شده است.

وی یادآور شد: هزینه واحدها با احتساب هزینه های انشعاب و آماده سازی برآورد شده که تجهیز شدن به آسانسور را نیز باید به امکانات این مجموعه ها اضافه کرد.

نیکی با اشاره به آورده متقاضی برای این واحدها گفت: علاوه بر وام 220 میلیون ریالی مسکن مهر با ابتکار و رایزنی مدیران گروه تراکتورسازی ایران 40 میلیون ریال وام نیز برای متقاضیان دریافت شد.

دبیر اجرایی و مجری طرحهای آموزشی خانه کارگر تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه مسكن ضرورترین و واجب ترین نیاز همه مردم یك كشور و همه آحاد و اقشار یك جامعه و ملت تلقی می شود گفت: اهمیت مسكن بعداز آب و هوا و غذا مهمترین و با اهمیت ترین ركن و اساس زندگی خانوارها است و نباید به آسانی از آن گذر كرد.

حاج کریم صادقزاده با اشاره به اینکه دولت فعلی در امر مسكن بیش از چند دهه فعالیت دولت های گذشته ایران اسلامی كار كرده است گفت: مسكن مهر با هدف خانه دار کردن افراد کم درآمد و قشر آسیب پذیر جامعه بوجود آمد.

وی با بیان اینکه هر روز شاهد افتتاح پروژه های مسكن مهر و واگذاری آن به افراد و اقشارکم درآمد و آسیب پذیر جامعه هستیم گفت: بدون شك این فعالیت و این تلاش كاریست ستودنی و ماندگار كه نسل های آینده نیز به نیكی از آن یاد خواهد نمود.

صادقزاده افزود: در شهر جدید سهند نیز شاهد تلاش و ساخت و ساز مسكن مهر برای شهروندان تبریزی هستیم و انصافا كار بسیار بزرگی انجام داده اند.

وی از تلاش های صورت گرفته در امر مسکن مهر قدردانی کرد و گفت: اگراین حركت سازنده، ارزشمند و در عین حال بزرگ و فراگیر ادامه یابد و همه ما بتوانیم در برنامه ریزهای آتی در این امریعنی انبوه سازی مسكن و برنامه های و پروژه ها فراگیر مسكن مهر در خطه آذربایجان بویژه در كلانشهر صنعتی تبریزكه هم اكنون هزاران خانواده فاقد مسكن هستند اجرا کنیم افراد زیادی از همشهریانمان در کوتاه ترین مدت صاحب مسكن می شوند.

صادقزاده در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: خانه كارگر و بخش های مختلف آن آماده هر گونه همكاری و همراهی با تعاونیهای مسكن و دست اندركاران ساخت و احداث پروژه های ملی و مسكن مهر برای افراد فاقد مسكن و قشر آسیب پذیر جامعه است و افتخار داریم که بیش از هزار واحد آپارتمان ارزان قیمت در شهر جدید سهند و سایر نقاط شهر به کارگران و اعضای خود واگذار کرده ایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر