کد خبر: 75626 A

آمارها حاكی از آن است كه این استان مراحل رشد كمی را طی كرده و درحال توسعه كیفی است.

ایلنا- تبریز: مدیركل آموزش وپرورش آذربایجان شرقی گفت: براساس نتایج آخرین ارزیابی مركز مشاركت های مردمی وزارت آموزش و پرورش این استان در سال تربیتی 92-91 با جذب و پوشش 90 درصدی نوآموزان پیش دبستانی رتبه اول درسطح كشور را كسب نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فیروز رضایی درجلسه شورای معاونین آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود:هم اكنون بیش از 51 هزار نفر نوآموز در بیش از یک هزار و 200 مركز پیش دبستانی شهری و روستایی مشغول تحصیل و تربیت هستند.

وی با بیان اینکه جذب نوآموزان در طی چند سال گذشته در آذربایجان شرقی سیرصعودی داشته است تأکید کرد: آمارها حاكی از آن است كه این استان مراحل رشد كمی را طی كرده و درحال توسعه كیفی است.

رضایی خاطرنشان کرد: در استان آذربایجان شرقی میزان تحت پوشش نوآموزان پیش دبستانی به 90/11 درصد رسیده است.

وی با اشاره به این كه مولفه آموزش و پرورش در دوره كودكی پایه ریزی می شود، افزود: مربیانی كه در مراكز پیش دبستانی مشغول آموزش و تربیت نوآموزان هستند، رسالت و مسئولیت مهمی را عهده دار هستند.

وی رویكرد جدید آموزش و پرورش در راستای تحول بنیادین را توجه ویژه به دوره پیش دبستانی عنوان كردوگفت: با عنایت به تصویب قانون جدید تاسیس مدارس و مراكز غیردولتی، شاهد توجه بیشتر و تغییرات اساسی در خط مشی، ساختار و محتوا در دوره پیش دبستانی هستیم.

مدیركل آموزش وپرورش آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: كمیته تولید محتوا در این استان برای نوآموزان پیش دبستانی 29 عنوان كتاب به تعداد كل نوآموزان را پس از تایید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با رویكرد قرآنی تولید وتوزیع كرده است.

وی افزود: برای نوآموزان پیش دبستانی تعداد47 هزار و 529 سری كتب كار 2 جلدی انس با قرآن و53 هزار و 444 جلد نگاره های آموزشی نوآموزو كتاب كار كودك به همراه 38 هزار و 800 بسته پازلهای آموزشی در كمیته محتوای پیش دبستانی استان تولید شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر