کد خبر: 75653 A

باحضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی،

ثمره ارتباط بین صنعت و دانشگاه دستیابی به فن آوری های نوین است.

ایلنا- تبریز: به دنبال عقد تفاهم نامه همکاری بین شرکت فولاد مهر سهند و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و ضرورت حضور مستمر اساتید این دانشگاه و نیز کارشناسان مراکز علمی و پژوهشی در محل کارخانه، دفتر ارتباط با دانشگاه شرکت فولادمهر سهند افتتاح شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این آیین بر ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های ویژه دانشگاه ها و بهره مندی از توانمندی های دانشجویان در توسعه فن آوری های جدید در بهره وری تولید محصول و خدمات بسیار ارزشمند است.

یونس فاتح با بیان اینکه ارتباط متقابل و مؤثر دانشگاه و صنعت موجب رفع مشکلات و چالش های روزمره جامعه می شود اظهار داشت: ارتباط دو سویه صنعت و دانشگاه موجب عرضه اندیشه ها و ایده های جدید به صنایع و شکوفایی استعدادها و ارتقاء سطح علمی و عملی جامعه و بهبود کیفیت تولید می شود.

اسماعیل آذریان فرماندار شهرستان آذرشهر نیز از این اقدام مدیرعامل شرکت فولادمهر سهند قدردانی کرد و گفت:نزدیکی شهرک صنعتی سلیمی با مراکز دانشگاهی از موقعیت های ممتاز این شهرک بوده و ادامه تعاملات مراکز صنعتی و دانشگاهی اساس پیشرفت های علمی و فنی و حتی اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی منطقه است.

حسین رسولی مدیر عامل شرکت فولاد مهر سهند نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمینه تعاملات با مراکز دانشگاهی و پژوهشی از اختصاص 150 متر مربع به فضای آموزشی کارخانه خبر داد و گفت: افتتاح این دفتر شروعی برای اشاعه فرهنگ همکاری متقابل دانشگاه و صنعت در تمامی مراکز تولیدی منطقه است.

درادامه مراسم راستکار معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی، خامنه دبیر انجمن مدیران صنایع استان، صالح پور مدیر آموزش سازمان فنی و حرفه ای استان، صفر زاده معاون صنایع کوچک شهرک های صنعتی استان و حسنی عضو هیات مدیره شهرک شهید سلیمی نیز ضمن سخنان جداگانه ای با تبریک این ابتکار شرکت و دانشگاه بر استمرار این نوع تعاملات بین دانشگاههای منطقه و مراکز تولیدی و صنعتی تأکید کردند.

در پایان مراسم، دفتر ارتباط با دانشگاه این واحد صنعتی به دست خامنه یکی از پیشکسوتان دانشگاهی و دبیر انجمن مدیران صنایع استان آذربایجان شرقی، افتتاح شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر