کد خبر: 75765 A

این جشنواره که از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود به یادبود خسته قاسیم شاعر و عارف قرن 11 هجری و عصر افشاریه فراخوان جذب آثار خود را منتشر کرد.

ایلنا- تبریز: ستاد برگزاری دومین جشنواره موسیقی عاشیقلار فراخوان جذب آثار خود را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا از تبریز، این جشنواره به یادبود  خسته قاسیم شاعر و عارف قرن 11 هجری و عصر افشاریه فراخوان جذب آثار خود را منتشر کرد.

این جشنواره که با عنوان «یادبود خسته قاسم» از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می‌شود، صیانت و ترویج فرهنگ و هنر بومی و اصیل شهروندان منطقه ای، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه، ایجاد انگیزه برای گرایش شهروندان به سوی هنر و موسیقی اصیل و بومی، ایجاد بستر مناسب برای افزایش نشاط اجتماعی و عمومی شهروندان، شناسایی و معرفی چهره های هنری استان و كشور، گسترش زمینه های فرهنگی بین شهروندان به عنوان اهداف در دستور کار خود دارد.

مقررات جشنواره
جشنواره در سه بخش گروهی، تک‌خوانی و تكنوازی به صورت رقابتی برگزار می‌شود. شرایط سنی برای شركت كنندگان حداكثر تا 40 سال تمام بوده و فقط در بخش تكنوازی قوپوز، شركت كنندگان در دو گروه سنی: تا 20 سال و 20 تا 40 سال؛ به رقابت خواهند پرداخت.
این جشنواره منطقه ای بوده و آثار ارسالی از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و اردبیل مورد پذیرش دبیرخانه خواهد بود.
گروه‌ها فقط با آلات مرتبط «قوپوز، بالابان، دهل، قاوال و قوشا ناغارا» می‌توانند اثر خود را ارائه نمایند.

بخش رقابتی تكنوازی در سازهای قوپوز، بالابان، زورنا و دهل خواهد بود. همچنین در بخش تكنوازی اثر با آواز و نوازندگی قوپوز توسط یك فرد قابل قبول بوده و تک‌خوان می‌تواند در اثر گروهی نیز شركت نماید.
نوازنده قوپوز می‌تواند ضمن شركت در مسابقه تكنوازی یك گروه را نیز همراهی نماید. همچنین نوازنده بالابان می‌تواند ضمن شركت در مسابقه تكنوازی 3 گروه را نیز همراهی نماید.
شركت كنندگان در هر 3 بخش گروهی، تكخوانی و تكنوازی می‌توانند 2 اثر خود را به صورت CD/DVD تصویری با كیفیت مناسب به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.

هیئت انتخاب یك اثر را در صورت كسب امتیاز به مرحله مسابقه معرفی خواهد كرد.
شركت كنندگان می‌توانند آثار خود را تا پایان وقت اداری 25 تیرماه جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز- خیابان آزادی – جنب مسجد طوبی- پارك مفاخر آذربایجان- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز- امور هنری. تلفن:04113378587 ارسال نمایند.

حداكثر مدت زمان اجرا در هر بخش تا سقف 8 دقیقه خواهد بود و آثار شاعران تركی گوی ایرانی و یا آثار سروده شده توسط شركت كنندگان در اولویت است. همچنین اگر اثر ارسالی متعلق به خود شخص شركت كننده باشد از اولویت ویژه برخوردار خواهد بود.

ارائه آثار وآهنگهایی كه كمتر اجرا می‌شوند و یا در حال فراموشی هستند، مورد توجه هیئت انتخاب و هیئت داوران خواهد بود.
بعد از ارائه آثار به مرحله مسابقه توسط هیئت انتخاب، راه یافتگان آثار خود را در اجرای عمومی ارائه كرده و هیئت داوران از مجموع آثار در هر بخش تعداد 3 اثر را بعنوان منتخبین نهایی معرفی خواهد كرد.

جوایز جشنواره
جوایز این جشنواره در بخش گروهی شامل جایزه گروه اول تندیس جشنواره به همراه لوح افتخار و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال، جایزه گروه دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال، جایزه گروه سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال است. در بخش تكنوازی نیز جوایز شامل جایزه نفر اول تندیس جشنواره به همراه لوح افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال، جایزه نفر دوم تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال، جایزه نفر سوم تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال است. در بخش تكخوانی نیز جوایز شامل جایزه نفر اول تندیس جشنواره به همراه لوح افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال، جایزه نفر دوم تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال، جایزه نفر سوم تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال خواهد بود.

گاهشمار جشنواره
اعلام نتایج بازبینی اول مردادماه و زمان برگزاری جشنواره 27 تا 30 مردادماه جاری خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر