کد خبر: 76997 A

سیدعباس میرهاشمی، جاسم غضبان‌پور و محمدعلی جدیدالاسلام، سه عکاس برجسته‌ی کشوری به عنوان دواران جشنواره سراسری عکس رضوی که در تبریز برگزار می‌شود، انتخاب و معرفی شدند.

ایلنا: مسوول دبیرخانه جشنواره‌ی سراسری عکس رضوی> اسامی اعضای هیات داوران این جشنواره را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، علی محرمی گفت: سیدعباس میرهاشمی، جاسم غضبان‌پور و محمدعلی جدیدالاسلام، سه عکاس برجسته‌ی کشوری به عنوان دواران جشنواره سراسری عکس رضوی که در تبریز برگزار می‌شود، انتخاب و معرفی شدند.

وی افزود: چهارمین دوره این جشنواره از برنامه‌های یازدهمین جشنواره‌ی امام رضا (ع) با گستره‌ی سراسری، در تبریز برگزار می‌شود.

محرمی حضور عکاسان متعهد و ارزش‌مدار از سراسر کشور در این جشنواره را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سال گذشته نیز عکاسان از سراسر کشور در جشنواره حضور داشتند که پس از بررسی دو هزار 815 اثر از 360 هنرمند توسط هیات داوران 37 اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

براساس این گزارش جشنواره سراسری عکس رضوی همزمان با میلاد باسعادت عالم آل محمد(ص)حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه كرامت و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

موضوعات این جشنواره شامل زیارت(آداب و فرهنگ زیارت)، حرم مطهر رضوی، آثار و ابینه‌ها، امام زادگان و قدمگاه‌ها، وقف، فرهنگ وقف، یاران و اصحاب حضرت امام رضا (ع)، جلوه‌های مشهد الرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفایافتگان، شیفتگان و دلدادگان حضرت و جلوه‌های فرهنگ رضوی در خارج از كشور است.

برگزاری نشست تخصصی و كارگاه‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه عكس، سیر تحول توسعه حرم مطهر امام رضا (ع) و چاپ و رونمایی عكس‌های برگزیده و آثاری كه به نمایشگاه راه یافته است ازجمله برنامه‌های جنبی این جشنواره محسوب می‌شود.

علاقمندان می‌توانند حداكثر 10 عكس به صورت تك عكس و 7 عكس به صورت مجموعه عكس از آثار خود را بر روی سی دی و با فرمتgpeg در اندازه 40*30 سانتی متر و با دقت 300dpi را تا پایان تیرماه 1392 به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز، بلوار استاد شهریار، اول سربالایی ولیعصر (عج)، مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز ارسال كرده و یا با شماره تلفن3281200 – 3280555 -0411 تماس بگیرند.

همچنین علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.Akserazavi.ir مراجعه كنند.

جشنواره سراسری عکس رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با همکاری شورای فرهنگ عمومی استان، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع) و کانون فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر