کد خبر: 78176 A

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

پس از بررسی هیأت‌های اجرایی و نظارت، در نهایت 12 هزار و 214 نفر از داوطلبان این انتخابات، واجد شرایط تشخیص داده شدند.

ایلنا- تبریز: رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از تایید صلاحیت 97 درصد از داوطلبان انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمدعلی نصرتی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به ثبت‌نام 12 هزار و 684 نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی در سطح استان، افزود: پس از بررسی هیأت‌های اجرایی و نظارت، در نهایت 12 هزار و 214 نفر از داوطلبان این انتخابات، واجد شرایط تشخیص داده شدند.
وی با بیان این که مردم استان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیش از شش هزار نفر را به عنوان اعضای این شوراها انتخاب خواهند کرد، گفت: با رأی مردم استان، 349 نفر در 59 شهر و پنج هزار و 703 نفر در بیش از 1900 روستای استان به عنوان اعضای اصلی شوراهای اسلامی انتخاب خواهند شد.
نصرتی مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراها را یک هفته اعلام کرد و گفت: بر اساس قانون، تبلیغات شوراهای اسلامی هشت روز قبل از روز رأی‌گیری یعنی از روز 16 خرداد آغاز و 24 ساعت مانده به شروع اخذ رأی به پایان می‌رسد.
رییس ستاد انتخابات استان با تاکید بر این که قبل و بعد از این مهلت، تبلیغات به هر نحوی ممنوع است، افزود: ساز و کار لازم در این خصوص از طریق ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی پیش‌بینی شده و سازمان‌های مسئول با تخلفات برخورد خواهند کرد.
وی با بیان این که با شروع تبلیغات داوطلبان شوراها، فضای شور و نشاط در جامعه ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: از تمام کسانی که مخلصانه برای خدمت به اسلام و مردم به صحنه آمده‌اند می‌خواهیم در چارچوب قانون و اخلاق حرکت کنند

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر