کد خبر: 78219 A

رییس دانشگاه تبریز:

نشست هم اندیشی دانشجویان شاهد و ایثارگر و اساتید راهنمای این دانشجویان به همت اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تبریز در این دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه تبریز گفت: رمز موفقیت ملت ایران در عرصه های مختلف را توجه به آموزه های دینی، قرآن و ائمه اطهار (ع) بوده است

به گزارش خبرنگار ایلنا پرویز آژیده که در نشست هم اندیشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تبریز سخن می گفت افزود: ملت ایران به واسطه تبعیت از رهبری، ایمان و باور های دینی در انقلاب پیروز شدند و امروزه به خاطر همین باورها قله ترقی و پیشرفت را یکی پس از دیگر طی نموده و در دنیا سرافراز و سربلند می باشند.

وی با بیان اینکه مردم ایران قبل از انقلاب متوجه شدند عزت اسلامی آنها خدشه دار شده است، افزود: با تیکه بر چنین باوری دلاورمردان این مرز و بوم بر اساس آموزه های اسلام عیله رژیم وابسته پهلوی و اربابان آنها قیام کردند و امروزه به عنوان یک ملت مستقل و سرافراز، الگوی آزادگان جهان هستند.

به گفته آژیده جوانان برومند ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس هم به واسطه داشتن همین ارزشها و باورها بر دشمن غلبه کردند و نگذاشتند ذره ای از خاک کشورمان به دست دشمن بیفتد.

رییس دانشگاه تبریز با اشاره به جایگاه شهدا در جامعه ما به عنوان الگوهای جاودانه ایثار و مقاومت گفت: فرزندان شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز باید الگوی جوانان و دانشجویان باشند و دانشگاه نیز تمامی حمایت های لازم را برای شکوفایی استعداد های یادگاران شهدا انجام خواهد داد و تمامی ارکان دانشگاه اعم از مدیریت، استاد و امکانات در اخیار آنان قرار خواهد گرفت.

وی ماموریت اصلی دانشگاهها را کار علمی عنوان کرد و گفت: در کنار آموزش و توسعه علمی باید به مسایل فرهنگی و تربیتی در دانشگاهها توجه ویژه ای داشته باشیم، زیرا جوانانی که امروز در دانشگاهها مشغول تحصیل هستند، در اینده مسئولیت های مهم کشور را در دست خواهند گرفت و نظام اسلامی به مدیران متخصص و متعهد نیازمند است تا از آرمانهای امام راحل و شهدا حراست نماید.

یاد آور می شود که در این نشست نمایندگان دانشجویان شاهد و ایثارگر و اساتید راهنمای آنان در خصوص مسایل مبتلابه به ارایه نظر و همفکری پرداختند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر