کد خبر: 82761 A

بیشترین جواز تاسیس صادره در سال گذشته در سطح کشور با بیش از یک هزار و 600 فقره متعلق به استان آذربایجان شرقی بوده است/ سرمایه گذاری این تعداد طرح افزون بر 5.6 میلیارد تومان بوده و اشتغالزایی آن حدود 32 هزار نفر خواهد بود.

ایلنا-تبریز:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت:بیشترین جواز تاسیس صادره در سال گذشته در سطح کشور با بیش از یک هزار و 600 فقره متعلق به استان آذربایجان شرقی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جعفر عظمایی درگفتگو با خبرنگاران افزود: سرمایه گذاری این تعداد طرح افزون بر 5.6 میلیارد تومان بوده و اشتغالزایی آن حدود 32 هزار نفر خواهد بود.

وی با بیان اینکه استان کرمان با 550 جواز تاسیس و مازندران با 700 فقره جواز در رتبه های بعدی جذب سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن کشور قرار گرفته اند، گفت:اختلاف بالای آمار متقاضیان جواز تاسیس و درخواست های ثبت شده تاسیس در سامانه بهین یاب استان نسبت به سایر استانها بیانگر آن است که آذربایجان شرقی همچنان مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است و با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های بالایی که استان در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی دارد، تنوع زیادی نیز در سرمایه گذاری این بخش به وجود آمده است.

وی افزود:شرایط خاص اقتصادی در سال گذشته و فشارهای مختلف و بروز مشکلات در تامین ماشین آلات کالاهای سرمایه ای، قطعات واسطه ای و مواد اولیه مانع جذابی سرمایه گذاری های خارجی و داخلی در استان نشده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر