کد خبر: 8477 A

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز گفت: امروزه بشر مسئله‏ محور شده است و به دنبال علومی برای تحصیل است که نیازی را از جامعه رفع و حل کند.

ا یلنا- تبریز: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز گفت: امروزه بشر مسئله‏ محور شده است و به دنبال علومی برای تحصیل است که نیازی را از جامعه رفع و حل کند.

به گزارش ایلنا حجت‏ الاسلام علی خدیوی که در جمع دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام‏ نور تبریز سخن می ‌گفت افزود: دانشگاه دو دستاورد مهم برای دانشجویان به‏ همراه دارد. دستاورد اول تحصیل و یادگیری دانش، علم و فنی است که مسیر زندگی و روند زندگی با آن ادامه می‏‌یابد و دستاورد دوم که مهم‏ترین آن است شگل‏‌گیری «شخصیت» دانشجویان در دانشگاه است.

حجت‏ السلام خدیوی ادامه داد: در گذشته تمامی علوم کاربردی نبودند و دانشجو علومی را فرا می‏ گرفت که معلوم نبود در آینده باعث مرتفع شدن مسئله یا مشکلی برای خود فرد یا جامعه خواهد شد یا نه. اما امروزه بشر به ‏دنبال علومی است که نیازی از جامعه را حل کند و تاکید بر «مسئله‏ محور» شدن پایان ‏نامه ‏های دانشجویی از این رو است.

عضو هیئت‏ علمی دانشگاه صنعتی سهند تبریز، دانشگاه را عرصه مناسبی برای فعالیت‏ و رشد دانشجویان دانست و عنوان کرد: دانشجویان ورودی جدید در موقعیتی از شرایط سنی قرار دارند که می‏ خواهند یک شاکل‌ه‏ای برای شخصیت و هویت خود تعریف کنند و در جامعه شناسانده شوند و این مهم در محیط دانشگاه امکان ‏پذیر است.

امام‏ جمعه سابق گوگان با عنوان اینکه دانشجو باید «مطالبه‏ گر» باشد، گفت: ایجاد تشکل‏ های علمی و فرهنگی توسط دانشجویان در دانشگاه، فعالیت‏ های سیاسی، انتشار نشریات مختلف و حضور در گروه ‏های مختلف دانشجویی برخواسته از مطالبه ‏گر بودن دانشجویان است.

مسئول سابق مرکز تخصصی علامه امینی(ره) تبریز ادامه داد: لازمه اصلی مطالبه‏ گر بودن یک دانشجو داشتن مطالعه است و مطالبه یعنی اینکه دانشجویان عدالت، آرمان‏ خواهی و مبارزه با استکبار را در دانشگاه ‏ها گفتمان کنند و مطالبه فقط در مسایل صنفی ختم نشود.

وی بازه چهار ساله اول دانشجویی را مهم‏ترین دوران تحصیلات دانشگاهی دانست و عنوان کرد: امید است خروجی دانشگاه‏ های ما در پایان این چهار سال دانشجویان نخبه علمی، فرهنگی و سیاسی برای جامعه باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر