کد خبر: 84903 A

57 درصد از جمعیت شهری استان از پوشش تاسیسات جمع آوری و دفع فاضلاب برخوردار هستند.

ایلنا: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: بر اساس موافقت نامه‌های تبادل شده، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی در ۱۷ شهر استان عملیات مربوط به لوله گذاری شبکه فاضلاب را در حال اجرا دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا رضا پوررجب که در دیدار با ن ماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب سخن می‌گفت با ارایه گزارشی از عملکرد این شرکت در سال گذشته گفت: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بعد از کلانشهر تهران بزرگ‌ترین شرکت آب و فاضلاب کشور بوده و در حال حاضر خدمات خود را در زمینه تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در قالب یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره انشعاب آب در ۵۷ شهر استان آذربایجان شرقی ارائه می‌نماید.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح شبکه فاضلاب در استان و دفع بهداشتی فاضلابهای خانگی گفت: امروزه ایجاد شبکه فاضلاب یکی از ضروری‌ترین تاسیسات مورد نیاز جوامع بشری جهت رعایت بهداشت عمومی محسوب می‌گردد براین اساس شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با نگاهی کلان و با صرف هزینه‌های سنگین و تحمل مشکلات اجرایی پروژه، اقدام به احداث شبکه فاضلاب خانگی مبتنی بر استانداردهای زیست محیطی جهان نموده و با تلاش مستمردر ارتقاء سطح بهداشت عمومی گامی بلند برداشته است.

پوررجب افزود: شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی کارهای مهمی در بخش فاضلاب انجام داده است در این راستا ۵۷ درصد از جمعیت شهری استان از پوشش تاسیسات جمع آوری و دفع فاضلاب برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه بهینه سازی و تغییر الگوی مصرف در بخش آب شرب استان همواره مورد تاکید بوده است گفت: این شرکت خود را ملزم به اتخاذ تمهیدات و برنامه ریزی برای استفاده درست آب شرب توسط مشترکین کرده است.

پوررجب با تأکید بر این شرکت هم اکنون هیچ مشکلی از بابت کمبود آب در هریک از ۵۷ شهر استان ندارد به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف اشاره کرد و از شهروندان در خواست نمود توصیه‌های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب دربین مردم و مشترکین گفت: روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان نه تنها در طول سال با رویکرد ترویجی و اطلاع رسانی ویژه در خصوص مقوله آب که به عنوان ارزشمند‌ترین نعمت الهی و مهم‌ترین عامل تداوم حیات موجودات می‌باشد اقدامات اساسی انجام داده است بلکه در طول هفته صرفه جویی نیز با هماهنگی صدا و سیما نسبت به پخش تیزر‌ها و مصاحبه‌ها و میزگردهای رادیو و تلویزیونی، چاپ و توزیع بروشورهای صرفه جویی در بین مشترکین بمنظور ترویج فرهنگ صرفه جویی در جامعه اقدامات خوبی انجام داده است.

پوررجب از آب به عنوان ارزشمند‌ترین عطیه الهی و مهم‌ترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و رکن اصلی توسعه پایدار یاد کرد و گفت: فقدان یا کمبود این مایع حیات بخش موجب اختلال در زندگی شهروندان و بروز نابسامانی‌های فراوان می‌شود که در این راستا و در جهت جلوگیری از اسراف و هدرروی آب الگوهای توصیه شده برای مصارف سرانه خانگی برای هر نفر۱۵۰ لیتر در شبانه روز توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب تعیین شده است که امیدواریم شهروندان با رعایت آن‌ها و دقت در نحوه مصرف آب از اتلاف بیشتر مایه حیات جلوگیری نمایند.

رضا پوررجب‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر