کد خبر: 84909 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

تحریم‌ها و سختی‌ها از نقاط بارز رویارویی نظام اسلامی با نظام استکباری است که ملت با رهنمودهای رهبری و مقاومت خود تحریم‌ها، هشت سال دفاع مقدس و سختی‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته است.

ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: نظام اسلامی ایران با شهادت بزرگانی چون دکتر بهشتی به جایگاه متعالی فعلی رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا «علی داننده» در همایش بزرگداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی، افزود: نظام اسلامی ایران از معجزات الهی بود و در زمانی که استکبار تصور نمی‌کرد دین مبنای اداره جامعه شود دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد و این مسیر تاکنون استمرار یافته است

وی با بیان اینکه با نعمت ولایت و در سایه ولایت، انقلاب استحکام و استمرار یافته است، تاکیدکرد: تحریم‌ها و سختی‌ها از نقاط بارز رویارویی نظام اسلامی با نظام استکباری است که ملت با رهنمودهای رهبری و مقاومت خود تحریم‌ها، هشت سال دفاع مقدس و سختی‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته است.

داننده افزود: ابعاد مختلف زندگی علمی و فرهنگی شهید بهشتی نشانگر سیره و روش منحصربفرد وی در هدایت جامعه و تبیین فرهنگ و تفکر اسلامی منبعث شده از خط امام خمینی (ره) است.

وی گفت: شهید بهشتی همواره برای تحقق یک جامعه اسلامی تلاش می‌کرد و اندیشه‌ها و افکار متعالی وی به عنوان عالمی فرهیخته و صاحبنظر همواره راهگشا و هدایتگر بوده است.

همایش علمی و بزرگداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی با شرکت گسترده مردم و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان در مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

شهید بهشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر