کد خبر: 84915 A

متأسفانه نرخی که درحال حاضر برای خرید محصولات کشاورزی در نظر گرفته می‌شود، هزینه‌های تولید را پوشش نداده و بی‌شک تولید با کیفیت داخلی درصورت تداوم این امر می‌تواند فرصت مغتنمی را نصیب دلالان نماید.

ایلنا: نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی‌های انجام شده در کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص تجدیدنظر دولت در نرخ خرید تضمینی گندم، به زودی نرخ فعلی باید تغییر نماید.

به گزارش خبرنگار ایلنا غلامرضا نوری قزلجه، در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد: دولت باید هزینه‌های کشاورزان برای تولید محصولات کشاورزی را در نظر گرفته و بعد اقدام به تعیین قیمت برای خرید تضمینی محصولات کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، ‌ آب و منابع طبیعی مجلس اضافه کرد: متأسفانه نرخی که درحال حاضر برای خرید محصولات کشاورزی در نظر گرفته می‌شود، هزینه‌های تولید را پوشش نداده و بی‌شک تولید با کیفیت داخلی درصورت تداوم این امر می‌تواند فرصت مغتنمی را نصیب دلالان نماید.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت کشور در زمینه دامپروری گفت: با رسیدن به خودکفایی در تولید گوشت قرمز، می‌توان راه‌های ورود مواد پروتئینی به کشور را مسدود و از میان برداشت.

نوری با مهم خواندن امنیت غذایی مردم در جامعه گفت: نباید با هدف تنظیم بازار وکاهش قیمت‌ها واردات را در کشور شاهد شویم و درصورت جدی‌تر گرفته شدن بحث خودکفایی در کشور باتوجه به ظرفیت‌ها وپتانسیل‌های موجود، می‌توان ازخروج ارز ناشی از واردات جلوگیری نمود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیربخش دام و طیور از مهم‌ترین زیربخش‌های کشاورزی است گفت: زیربخش دام و طیور تامین کننده بخش قابل توجهی از پروتئین حیوانی مورد نیاز کشور بوده و نقش موثری در تامین امنیت غذایی و رسیدن به خودکفایی کشور ایفا می‌کند و همچنین علاوه بر تامین نیاز غذایی کشور، سهم قابل توجهی در ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، ایجاد اشتغال درجوامع روستایی وشهری ومشارکت وسیع بخش خصوصی در سرمایه گذاری تولیدات دامی را دارد و درصورت افزایش استفاده صحیح ازظرفیت‌های موجود، توسعه بیش ازپیش آن محقق خواهدشد.

غلامرضا نوری قزلجه‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر