کد خبر: 84967 A

رئیس جنبش مقاومت اسلامی قره باغ در تبریز:

مسلمانان قره باغ از مبارزات ملت ایران الگو بگیرند/ کسانی که قصد ایجاد اختلاف بین ایران و آذربایجان را دارند، هرگز به اهداف خود نخواهند رسید.

ایلنا: رئیس جنبش مقاومت اسلامی قره باغ گفت: موضوع قره باغ از حساسیت بالایی در کل جهان برخوردار است و مسلما برای ایران نیز خالی از اهمیت نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا روشن احمدلی در سمینار بررسی وضعیت حقوق بشر در منطقه قره باغ با اشاره به وحدت و همدلی ملت ایران در طول تاریخ برای مبارزه با دشمنان خود گفت: امید است مسلمانان جمهوری آذربایجان نیز همچون مردم ایران مبارزه را جدی گرفته و پیروزی را نصیب خود کنند.

وی هدف استکبار جهانی از ایجاد مناقشاتی چون مناقشه قره باغ را ضربه زدن به اسلام دانسته و افزود: دشمن سرمایه گذاری کلانی روی این موضوعات انجام می‌دهد تا مسلمانان نتوانند فرهنگ غنی خود را در سطح جهان گسترش دهند.

روشن احمدلی توجه ایران به موضوع قره باغ و سفر هیئت مسئولین تشکیلات قره باغ به تبریز را موجب شادی دوستان ایران و آذر بایجان و خشم دشمنان دانست.

وی بستر ساز جنایات قره باغ را آمریکا و اسرائیل دانسته و گفت: آمریکا و اسرائیل سعی می‌کنند ظلم و ستم را در دنیا غالب کرده، به منافع شوم خود دست یابند.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی قره باغ وحدت را نیاز اصلی برای آزادسازی قره باغ خوانده و بیان داشت: امروز مسلمانان در دنیا مسئولیت بزرگی دارند.

وی همچنین خواستار افزایش ارتباط دو کشور مسلمان ایران و جمهوری آذربایجان شده افزود: کسانی که قصد ایجاد اختلاف بین ایران و آذربایجان را دارند، هرگز به اهداف خود نخواهند رسید.

قره باغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر