کد خبر: 84991 A

مدیر عامل آب و فاضلاب روستائی آذربایجان شرقی:

65 روستای بالای بیست خانوار به‌زودی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد و طبق برنامه در صورت تامین اعتبار لازم 66 روستای باقی مانده از روستاهای بالای بیست خانوار نیز تا پایان سال 1393 تامین آب خواهند شد.

ایلنا: مدیر عامل آب و فاضلاب روستائی آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۱۸ مجتمع آبرسانی را در دست اجرا داریم و امیدواریم با اتمام این مجتمع‌ها مشکل آب شرب ۳۸۴ روستا در استان رفع شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا صمدنژاد که به مناسبت هفته صرفه جوئی در مصرف آب سخن می‌گفت با اشاره به برنامه دولت در خصوص آبرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار افزود: ۶۵ روستای بالای بیست خانوار بزودی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد و طبق برنامه در صورت تامین اعتبار لازم ۶۶ روستای باقی مانده از روستاهای بالای بیست خانوارنیز تا پایان سال ۱۳۹۳ تامین آب خواهند شد.

مدیر عامل آبفار آذربایجان شرقی همچنین اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب افزود: زمانی بود که در همه جا و در اطراف روستا‌ها چشمه سار‌ها روان بود و آب از همه جا جاری بود، ولی به دلیل خشکسالی و استفاده نادرست از منابع آبی با کمبود آب مواجه شده‌ایم واین عوامل هم ایجاب می‌کند که بر استفاده از منابع و در مصرف صحیح آب مدیریت کنیم.

وی افزود: حتی در برخی از موارد برای تامین آب شرب روستا‌ها ۱۴۰ کیلومتر لوله گذاری کرده‌ایم و درست نیست که با این هزینه واین زحمات، آب استحصالی در باغ‌ها و باغچه‌ها وبرای حیوانات مصرف شده و حقوق سایر روستائیان ضایع شود.

هفته صرفه جوئی در مصرف آب‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر