کد خبر: 85216 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی مطرح کرد:

قانون ساماندهی مشاغل خانگی برای حمایت از طرح‌ها و کسب کار خانگی به عنوان یکی از اولویت برنامه‌های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می‌رود.

ایلنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از پرداخت ۲۸۱ میلیارد و ۴۴۱ میلیون ریال در سه ماهه اول سال ۹۲ برای طرح‌های مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یونس فاتح در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای ۷ هزار و ۵۸۸ طرح مشاغل خانگی اعطا شده است.

وی افزود: کل اعتبار آذربایجان شرقی در مرحله جدید ۴۸ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال است که بیش از ۵۸ درصد کل این اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است.

فاتح خاطرنشان کرد: اعتبار سال ۹۱ مشاغل خانگی استان ۹۷۶ میلیارد و ۹۲۴ میلیون ریال بود که ۱۰۰ درصد این اعتبار برای ۲۷ هزار و ۵۰۰ طرح پرداخت شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال ۹۲ بانک تجارت با پرداخت مبلغ ۱۲۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال برای ۳ هزار و ۲۷۱ طرح در رتبه نخست، بانک ملی با پرداخت ۱۱۰ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال برای ۳ هزار ۳۷ طرح در رتبه دوم و بانک ملت با پرداخت مبلغ ۳۸ میلیارد و ۴۴۸ میلیون ریال برای ۹۱۸ طرح در رتبه سوم پرداختی‌ها را به متقاضیان مشاغل خانگی دارند.

فاتح به نقش مشاغل خانگی در توسعه اشتغال و رونق بخشیدن به اقتصاد خانواده اشاره کرد و افزود: قانون ساماندهی مشاغل خانگی برای حمایت از طرح‌ها و کسب کار خانگی به عنوان یکی از اولویت برنامه‌های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می‌رود.

وی در ادامه به برپایی نمایشگاه‌های دایمی مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: برگزاری همایش و نمایشگاه‌هایی در زمینه مشاغل خانگی موجب افزایش اطلاعات و انگیزه مردم در این زمینه می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر