کد خبر: 85492 A

این امر در راستای اجرای تفاهم نامه به‌کارگیری نیروهای طرح بسیج سازندگی در طرح‌های عمرانی و سازندگی این شهرستان و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و با عنایت به استفاده از نیروهای جوان درجهت سازندگی کشور و استفاده بهینه از شور و نشاط آنان در پیشبرد اهداف توسعه‌ای انجام شده است.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی ورزقان گفت: ۲۰۰ نفر از نیروهای بسیج سازندگی در سه ماهه اول سال جاری، عملیات کپه کاری مراتع روستای خیر الدین از توابع این شهرستان را در سطحی به وسعت ۱۰ هکتار به انجام رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا علی علیمحمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: این امر در راستای اجرای تفاهم نامه بکار گیری نیرو‌های طرح بسیج سازندگی در طرح‌های عمرانی و سازندگی این شهرستان و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و با عنایت به استفاده ازنیروهای جوان درجهت سازندگی کشور و استفاده بهینه از شور و نشاط آنان در پیش برد اهداف توسعه‌ای انجام شده است.

وی گفت: تاکنون استفاده از این نیرو‌ها، منشاء خیر و تاثیر مثبت و سازنده در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بوده است.

علیمحمدی هدف از اجرای طرحهای سازندگی را حفظ و احیای مراتع و افزایش توان فنی و تجربی بسیجیان و همچنین ایجاد فضای مناسب برای تشکیل و یاد گیری فعالیت‌ها ی گروهی و کمک به استفاده بهینه ازاوقات فراغت جوانان و کاهش هزینه‌های دولت با استفاده ازاجرای این طرح‌ها عنوان کرد و گفت: غنی سازی اوقات فراقت با استفاده از نیرو و نشاط جوانان درسازندگی کشور، کمک به دولت درخدمت رسانی، محرومیت زدایی و سازندگی با اولویت در روستا‌ها و نقاط محروم دور افتاده و مرزی، کمک به شناسایی و ایجاد زمینه‌های اشتغال ازاصلیترین اهداف بسیج سازندگی بشمارمی آید. وی خاطرنشان کرد: کوتاه مدت بودن و زود بازدهی، فراگیر و گسترده بودن، فاقد پیچیدگی‌های تخصصی و عمومی و عام المنفعه بودن ازمهم‌ترین ویژگی‌های طرح‌های اجرایی توسط نیروهای بسیج سازندگی محسوب می‌شود.

ورزقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر