کد خبر: 85500 A

در تازه‌ترین رده‌بندی اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی؛

فدراسیون ایران با پشت سرگذاشتن کشورهای قدرتمند آسیا از جمله ژاپن و هنگ‌کنگ در صدر جدول رده‌بندی برترین فدراسیون‌های قاره کهن ایستاد.

ایلنا: در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری، پتروشیمی تبریز در رده دومی بر‌ترین تیم دوچرخه سواری قرار گرفت و فدراسیون دوچرخه سواری در رده اولی ایستاد.
به گزارش خبرنگار ایلنا در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی اتحادیه بین‌الملی دوچرخه‌سواری، فدراسیون ایران به دلیل عملکرد مناسبت در مسابقات و تورهای برگزار شده در هفت ماه اخیر، با پشت سرگذاشتن کشورهای قدرتمند آسیا از جمله ژاپن و هنگ‌کنگ در صدر جدول رده‌بندی بر‌ترین فدراسیون‌های قاره کهن ایستاد و در بخش تیمی هم پتروشیمی تبریز با ۴۱۶ امتیاز پس از تیم نیپوی ژاپن در رتبه دوم قرار دارد و تیم آینده هم که از رکابزنان جوان ایران بهره می‌برد با ۲۱۶ امتیاز در جایگاه هشتم آسیا است.
همچنین در این رده بندی و در بخش انفرادی، قادر میزبانی، رکابزن خوب کشورمان با ۲۰۰ امتیاز در رتبه چهارم بر‌ترین رکابزنان آسیا قرار دارد. امیر کلاهدوز با ۱۰۹ امتیاز نهم قراردارد. این رکابزن توانمند ایران جوان‌ترین دوچرخه‌‎‎سوار بر‌تر آسیا است.
در آخرین رده بندی اعلام شده از سوی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری که هر ماه با توجه به بررسی عملکرد و جمع بندی امتیازات رکابزنان کشورهای عضو در مسابقات و تورهای مختلف صورت می‌گیرد؛ فدراسیون دوچرخه‎سواری ایران با کسب ۶۵۳ امتیاز به عنوان نخست قاره کهن دست یافت.
در این رده بندی اعلام شده، ژاپن با ۴۶۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد و پس از آن مالزی و هنگ کنگ به ترتیب با ۴۴۷. ۲۵ و ۴۴۷ سوم و چهارم هستند.
این رده‌بندی هر ماهه با ارزیابی عملکرد هفت ماهه فدراسیون‌ها و جمع‌بندی امتیازات رکابزنان در مسابقات و تورهای مختلف در رده‌های جهانی و قاره‌ای از سوی اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری محاسبه و اعلام می‌شود.
درخشش در مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی آسیای هندوستان، حضور قدرتمند در تورهای دوچرخه‌سواری لانکاوی، فیلپین، آذربایجان و سینگ کاراک توسط رکابزنان ایرانی و همچنین برگزاری به موقع مسابقات قهرمانی کشور و ثبت و ارسال نتایج به اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری از موارد موثر در کسب این رنکینگ بوده است.
در آخرین رده‌بندی اعلام شده کشورمان پس از هنگ‌کنگ در رتبه دوم این جدول رده‌بندی قرار داشت.

قادر میزبانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر