کد خبر: 85512 A

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی:

برخورد با جرائم مجازی، اولویت کاری پلیس فتا است./ تبهكاران مجازی به صورت حرفه‌ای عمل می‌كنند و با شناسایی فرد مقابل از راه‌های مختلف استفاده کرده و با ارسال تصاویر و اطلاعات غیرواقعی سعی در اغفال فرد مقابل دارند.

ایلنا: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: گسترش روز افزون استفاده از شبکه اینترنت باعث پیدایش مجرمان حرفه‌ای شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد قاسملو افزود: متاسفانه اینترنت دنیایی است که شناسایی دوست ودشمن در آن بسیار مشکل است و دشمن در بعد جدید جنگ از این ابزار استفاده می‌کند و سعی در الغای فرهنگ غلط غربی دارد.

وی گفت: مجرمان در دنیای مجازی معمولا با ارسال اطلاعات غلط و غیر واقعی فرد مورد نظر را اغفال نموده به محل مورد نظر می‌کشانند و توطئه خود را عملی می‌سازند.

قاسملو با بیان اینکه تبهکاران مجازی به صورت حرفه‌ای عمل می‌کنند و با شناسایی فرد مقابل از راه‌های مختلف استفاده کرده و با ارسال تصاویر و اطلاعات غیر واقعی سعی در اغفال فرد مقابل دارند، گفت: عمده فعالیت شرکت‌های هرمی نیز با استفاده از این شبکه شکل گرفته و تبهکاران با معرفی خود به عنوان یک شرکت متعبر در مرحله اول معمولا به تعهد خود عمل کرده برای دفعات بعدی در خواست وجه کرده و پس از دریافت وجه متواری می‌شوند.

وی با بیان این مطلب که امروزه اکثر کاربران اینترنت جوانان بوده و به صورت خانگی فعالیت می‌کند افزود: خانواده‌ها از کنترل مراودت اینترنتی فرزندان خود غافل نشوند و همیشه رفتار آن‌ها را رصد کنند و مواظب رفتار‌های مشکوک آنان باشند.

محمد قاسملو‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر