کد خبر: 85646 A

استاندار آذربایجان شرقی در نشست فرمانداران و بخشداران استان:

انتخابات 24 خرداد تجلی اعتماد ملی بود./ انتخابات 24 خرداد، باطل‌السحر دشمنان و تجلی اعتماد ملی بود.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: در این انتخابات حتی کسانی که به نظام اسلامی هم معتقد نبودند پای صندوق رای آمدند که حاکی از اعتماد به نظام، مجریان انتخابات و ساز و کارهای برگزاری آن بود.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی در نشست فرمانداران و بخشداران استان، با اشاره به تعبیر باطل‌السحر بودن انتخابات از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: این تعبیر، بهترین و بامفهوم‌ترین تعبیری بود که می‌توان در مورد انتخابات به کار برد و به واقع این انتخابات، شبهه‌ای را که در چهار سال گذشته به طور مدام سایه آن بر سر دولت و ملت ایران سنگینی می‌کرد باطل کرد.

وی با بیان اینکه انتخابات ۲۴ خرداد تجلی اعتماد ملی بود، افزود: کسانی که در سال ۸۸، شبهه تقلب در انتخابات را وارد کردند خوار‌ترین افراد در نزد ملت ایران هستند.
علیرضابیگی با بیان اینکه حماسه سیاسی با تکیه بر اراده مردم تحقق یافت، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان قوه قضاییه تاثیرات انتخابات ریاست جمهوری را بیان کردند که بدیهی‌ترین آن، پیروزی جمهوری اسلامی و شکست دشمنان بود.
وی افزود: سناریوهای متعددی که دشمنان طراحی کرده بودند تا این انتخابات به نقطه ضعف نظام جمهوری اسلامی تبدیل شود با مشارکت گسترده مردم از بین رفت.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش بود تا به واسطه تبلیغات سنگین در خصوص مهندسی کردن و نمایشی بودن انتخابات، تنور انتخابات را سرد نشان دهد که البته ملت ایران جواب دندان‌شکنی به این دسیسه‌ها دادند.
وی با اشاره به ممانعت دولت کانادا از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بین ایرانیان مقیم این کشور و اظهار وزیر امور خارجه کانادا مبنی بر اینکه انتخابات در ایران مفهومی ندارد، اظهار داشت: البته برگزاری نمادین انتخابات توسط ایرانیان مقیم کانادا و حضور پرشور و گسترده مردم ایران در پای صندوق‌های رای، وزیر خارجه کانادا را وادار به عذرخواهی از ملت ایران به خاطر عدم درک واقعیات کرد که این امر در عرصه جهانی، مفهوم بسیار باارزشی داشت.
علیرضابیگی با اشاره به مشارکت ۷۳ درصدی مردم در انتخابات ۲۴ خرداد، تصریح کرد: ملت ایران به واسطه این انتخابات، دلبستگی خود را به انقلاب و نظام اعلام کردند و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی به این وسیله متجلی شد.
وی افزود: تاریخ نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی همواره رو به پیشرفت بوده و قطعا انتخاب ملت ایران در انتخابات ۲۴ خرداد هم در این راستا بوده است.
علیرضابیگی با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی با تمام ابعاد پشت سر منتخب ملت ایران است، گفت: همه دلبستگان به انقلاب معتقدند که باید یکدل و همنوا با رییس جمهور منتخب همکاری کنند تا مسیر پیشرفت ملت ایران با قدرت استمرار یابد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه قانون‌پذیری و قانون‌مداری در جریان انتخابات اخیر را باارزش دانست و گفت: احترام کاندیدا‌ها به قانون و تبریک به رییس جمهور منتخب از سوی آن‌ها حاکی از استحکام و پایداری جمهوری اسلامی و ظرفیت نظام در ارایه تمام سلیقه‌ها و اخذ آرای مردم بود که منجر به تحقق حماسه سیاسی شد.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی تجربه تازه‌ای بود که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را داشتند و اگر قدری در آثار این کار بزرگ در داخل و خارج از کشور تامل کنیم بیشتر به عظمت آن پی می‌بریم.
علیرضابیگی همچنین با بیان اینکه دولت علیرغم تنگنا‌ها و فشار‌ها در امر برگزاری انتخابات اخیر و همچنین انتخابات مجلس نهم، موفق بود و توانمندی، امانتداری و صداقت خود را ثابت کرد، افزود: باید این موفقیت را به رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و رییس جمهور منتخب تبریک بگوییم و ان‌شاءالله موفقیت‌های روزافزون دولت جمهوری اسلامی ایران را بیشتر از این شاهد باشیم.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در این فرصت لزوما باید بر روی شیرینی انتخابات تاکید کنیم، گفت: از تمام کسانی که در به سامان رسیدن این کار بزرگ تلاش کردند به ویژه از رییس ستاد انتخابات استان و مجموعه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و اعضای هیأت‌های نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی قدردانی کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: مخالفت با اشرافیت و تاکید بر ساده‌زیستی، عدالت و مهرورزی از شاخصه‌های گفتمان انقلاب اسلامی است که تجلی آن در این دولت، محبت مردم را موجب شد و توانستیم هشت سال گذشته را با افتخار طی کنیم.
وی با اشاره به اینکه در روزهای پایانی خدمت‌گزاری دولت دهم هستیم، تاکید کرد: نباید به هیچ عنوان این‌طور تصور شود که در مسیر انجام وظایف دولت، وقفه‌ای پیش آمده چرا که لحظه اول خدمت با لحظه آخر آن برای ما هیچ تفاوتی ندارد.
علیرضابیگی با بیان اینکه کارنامه این دولت در قیاس با دولت‌های گذشته، مایه افتخار و سربلندی است، افزود: دولت‌های نهم و دهم الگوی مدیریتی جدیدی را به جامعه ارایه کرد و به همین جهت مورد محبت و صمیمیت مردم قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه محدود کردن دولت به اقدامات عمرانی، ظلم در حق دولت است، گفت: دستاورد بزرگ این دولت، باور به گفتمان انقلاب اسلامی بود که موجب اعتماد به نفس ملی و حل بسیاری از مشکلات با تکیه بر این گفتمان شد.
علیرضابیگی خاطرنشان کرد: در این دولت توانستیم فاصله مردم و حکومت را تا جایی که ممکن است کم کنیم و در جهت گره‌گشایی از مشکلات مردم تمام تلاش خود را به کار ببندیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حادثه زلزله ۲۱ مرداد سال گذشته در مناطقی از استان و قدردانی از تلاش مسئولان و خادمان بازسازی این مناطق، اظهار داشت: امروز در حالی که هنوز یک سال از وقوع این حادثه سپری نشده اثری از تبعات آن را نمی‌بینیم و کارگزاران دولت توانستند از ابتدایی‌ترین نیازهای مردم تا اساسی‌ترین کار‌ها را به نحوی مدیریت و ساماندهی کنند که شاید امروز مردم ما وقوع این حادثه را فراموش کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان دولت به مثابه یک خانواده کارهای بزرگی را انجام دادند و موفقیت‌های بزرگ دولت، مرهون تلاش آنان است.
علیرضابیگی تصریح کرد: عملکرد دولت‌های نهم و دهم در آذربایجان شرقی به عنوان سندی ماندگار منتشر خواهد شد و کارنامه دولت را در معرض قضاوت مردم قرار خواهیم داد.
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در هفته آینده، گفت: خوشحالیم که به واسطه این همایش، آذربایجان شرقی پس از خلق حماسه سیاسی در خلق حماسه اقتصادی نیز پیشتاز است.
وی افزود: گرچه از سوی برخی‌ها این‌طور تصور می‌شد که زمان برگزاری این همایش بعد از انتخابات ریاست جمهوری، مناسب نیست اما مسیر برای ما مشخص است و در طی این مسیر، استحکام عقیده داریم و با قدرت آن را خواهیم پیمود.
علیرضابیگی با اشاره به تاثیرات استانی و ملی سه همایش گذشته، تاکید کرد: قطعا همایش چهارم هم چنین اثراتی خواهد داشت و مقطع تاریخی بسیاری از تحولات اقتصادی خواهد شد.
وی با بیان اینکه پشتوانه همایش سرمایه‌گذاری، حماسه سیاسی است، افزود: استقبال از این همایش در سطح ملی و جهانی، موضوع بسیار مهمی است و تمام کسانی که در رابطه با این همایش مسئولیت دارند قطعا باید در برگزاری هرچه بهتر آن نقش‌آفرینی کنند.
علیرضابیگی خاطرنشان کرد: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری یک همایش ملی است که به آذربایجان شرقی اختصاص ندارد و این موضوع هم به نوبه خود بسیار مهم است.
وی همچنین بر جلب مشارکت همگانی در برگزاری این همایش و اطلاع‌رسانی مناسب به مردم تاکید کرد و گفت: این همایش تصویر زیبایی از توسعه‌یافتگی ایران و آذربایجان شرقی را به دنیا نشان خواهد داد و ثابت خواهد کرد که ملت ایران، زنده و بانشاط در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند.
علیرضابیگی تصریح کرد: بسترهای توسعه و پیشرفت در جمهوری اسلامی به ویژه در آذربایجان شرقی فراهم است و ان‌شاءالله حماسه اقتصادی به برکت تلاش‌های خدمت‌گزاران نظام اتفاق خواهد افتاد.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین به طرح‌های مهر ماندگار اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها در هر جغرافیایی که قرار گرفته‌اند جزو قول‌های دولت به مردم است که باید تکمیل آن‌ها با جدیت از دستگاه‌های مرتبط پیگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه با تمام تضییقات و محدودیت‌هایی که بر دولت اعمال شد این طرح‌ها را انجام خواهیم داد، افزود: طرح‌های مهر ماندگار استان تا ۲۵ تیر تکمیل و با حضور رییس جمهور عزیز افتتاح خواهد شد و بدین ترتیب آخرین رشحات خدمت‌گزاری دولت را تقدیم مردم خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر