کد خبر: 86332 A

رئیس پلیس استان آذربایجان شرقی:

در اجرای دو مرحله‌ای این طرح بیش از ۶ فقره سایت و وبلاگ غیر مجاز فروشنده دارو حذف و بالغ بر ۱۲۴ فقره انواع دارو کشف و ضبط شد./ در برآورد اولیه ارزش ریالی داروهای کشف شده بیش از یک میلیارد ریال تخمین زده شده است.

ایلنا: رئیس پلیس استان آذربایجان شرقی از متلاشی شدن باند داروی قاچاق با اجرای عملیات پانکه ۶ در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مسعود خرم گفت: در این راستا گردانندگان فروشگاه‌های اینترنتی که در بحث تبلیغ و فروش غیر قانونی و قاچاق داروهای پزشکی از جمله قرص‌های جنسی، تقویتی، نیروزا فعالیت می‌کنند دستگیر شدند.

وی در مورد طرح پانکه آ افزود: سالانه عملیات جهانی با نام پانکه آ در سطح دنیا برگزار می‌شود. در کشورمان نیز این امر به عهده پلیس فتا گذاشته شده است که با توجه به درخواست‌های زیاد مردم و نارضایتی حاصله از عملکرد فروشگاه‌های اینترنتی، پلیس فتا با رصد و شناسایی سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی، اجرای طرح رابا هماهنگی مقامات قضایی آغاز کرد.

رئیس پلیس استان آذربایجان شرقی گفت: در اجرای دو مرحله‌ای این طرح بیش از ۶ فقره سایت و وبلاگ غیر مجاز فروشنده دارو حذف و بالغ بر ۱۲۴ فقره انواع دارو، جمعا به تعداد ۲۵۶ هزار و ۴۰۰ عدد انواع قرص، اسپری، شربت، آمپول کشف و ضبط شد که در برآورد اولیه ارزش ریالی دارو‌ها ی کشف شده بیش از یک میلیارد ریال تخمین زده شده است.

خرم نیا ادامه داد: در اولین روز از اجرای طرح، با تمرکز روی اطلاعات به‌دست آمده، یک سایت مهم شناسایی و مدیر فروشگاه آن در تبریز دستگیر شد.

وی ادامه افزود: در بازرسی از واحد صنفی متهم، مقادیری داروی غیر مجاز کشف و ضبط شدو اقدامات لازم جهت دستگیری افراد پخش کننده آغاز و ۶ نفر دیگر که ۵ نفر از آن‌ها به عنوان رابط و پخش کننده خرده بوده و یک نفر دیگر که خانم بوده و اقدام به تهیه دارو‌ها از شهرهای بانه و مهاباد کرده و با انجام بازاریابی دارو‌ها را در بین فروشگاههای لوازم بهداشتی و داروخانه‌ها پخش می‌نمود، دستگیر شدند.

رئیس پلیس استان افزود: در تحقیقات به‌عمل آمده از وی مشخص شد که وی هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص خواص دارو‌ها نداشته و فقط اقدام به پخش آن‌ها می‌کرده است.

وی در همین رابطه تأکید کرد: خانواده‌ها و مشتریان باید به خاطر داشته باشند که خرید مطلوب اینترنتی آن خریدی است که از فروشگاه اینترنتی مورد تایید و دارای نماد اعتماد خریداری شود.

خرم نیا افزود: مردم باید حتی الامکان از تهیه اجناس تخصصی منجمله دارو از طریق فروشگاههای اینترنتی پرهیز نمایند و در صورت مشاهده تخلفات از سوی فروشگاههای اینترنتی، سریعا اقدام به اطلاع رسانی از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا و یا تماس با ۱۱۰ و یا پلیس فتا استان، نموده تا برخورد‌های لازم معمول شود.

وی خاطرنشان کرد: به یاد داشته باشیم هر وسیله‌ای که در اینترنت به فروش گذاشته می‌شود، امکان هرگونه تخلف منجمله کم فروشی - ارسال وسیله دیگر - ارسال وسیله معیوب و یا کلاهبرداری متصور بوده و بایستی در خرید خود ‌‌نهایت دقت را بنمایند.

عملیات پانکه آ ۶ در تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر