کد خبر: 86339 A

میزان خسارت وارده به باغات و مزارع این شهرستان بالغ بر۸۶ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال برآورد شده است.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی ورزقان گفت: بر اثر بارش شدید تگرگ، به محصولات کشاورزی این شهرستان خسارات متعددی وارد که بیشترین آن مربوط به محصولات زراعی گندم، جو، عدس و یونجه دیم و آبی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی علیمحمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در این خصوص، اکیپ حوادث غیر مترقبه به روستاهای خسارت دیده اعزام و میزان خسارت وارده به صورت کار‌شناسی برآورد و علاوه برسازمان متبوع، در اختیار مراکز تصمیم گیری استانی و شهرستانی نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بر اثر سرمای دیررس بهاره، عمده محصولات باغی این شهرستان شامل گردو، سیب و گیلاس دچار خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی شده است اضافه کرد: میزان خسارت وارده به باغات و مزارع این شهرستان بالغ بر۸۶ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال برآورد شده است.

مدیر جهادکشاورزی ورزقان گفت: در خصوص جلوگیری از خسارت سن غلات، اکیپ‌های مبارزه با این آفت در شهرستان باهمکاری مراکز جهادکشاورزی وکلینیک‌های گیاهپزشکی تشکیل وکانونهای آلودگی هنگام ریزش سن مادر شناسایی و با راهنمایی کار‌شناسان و تشکیل کلاس‌های آموزشی و ترویجی، مناطق آلوده به وسعت ۶۵۳ هکتار در مرحله مادری پاکسازی شده است.

مدیر جهادکشاورزی ورزقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر