کد خبر: 86352 A

راهنمایان هر روز در این ایام از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب آماده ارایه خدمات به مسافران هستند.

ایلنا: سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه از حضور راهنمایان گردشگری در موزه‌ها، اماکن و ابنیه‌های تاریخی این شهرستان به منظور استقبال از مسافران تابستانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا پاشایی موزه‌های ایلخانی و سنگ نگاره، رصدخانه و گنبدهای سرخ، غفاریه، کبود و مدور، کلیسای هوانس و معبد مهری مراغه از جمله اماکن تاریخی در آن راهنمایان گردشگری مستقر شده‌اند عنوان کرد و گفت: طرح ویژه سفرهای تابستانی در این شهرستان در دو نوبت قبل از فرارسیدن ماه رمضان و بعد از این ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه راهنمایان هر روز در این ایام از ساعت هشت صبح تا ۲۱ شب آماده ارایه خدمات به مسافران هستندافزود: هماهنگی‌های لازم برای استقبال و اسکان مسافران از سوی ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی در این شهرستان به عمل آمده است.

پاشایی ایجاد کیوسک اطلاع رسانی گردشگری در ورودی شهر و پارک مسافر، هماهنگی برای وجود یک راهنمای سیار در نزد مسافران و توزیع بروشور و نقشه گردشگری به مسافران را از دیگر اقدامات انجام شده برای استقبال از گردشگران در این شهرستان عنوان کرد و گفت: برای ارایه خدمات مطلوب به مسافران تابستانی از تمام هتل‌ها و مسافرخانه‌های این شهرستان بازدیدهای کار‌شناسی صورت گرفته و این اماکن آماده اسکان مسافران است.

شهرستان مراغه با حدود ۵۱۵ اثر تاریخی و تپه‌های شناسایی شده جزو ۱۰ شهر دارای بافت غنی تاریخی و فرهنگی در کشور محسوب می‌شود که بیش از ۲۷۰ اثر تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

اماکن تاریخی مراغه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر