کد خبر: 86356 A

کارآموزان استان آذربایجان شرقی به همراه تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران برای حضور در این رقابت‌ها که در کشور آلمان برگزار می‌شود عازم این مسابقات شدند.

ایلنا: ۴ کارآموز از آذربایجان شرقی به چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت در کشور آلمان اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: این کارآموزن به همراه تیم ملی مهارت کشورمان به این مسابقات که از ۲ تا ۷ جولای ۲۰۱۳ به شهرلایپزیک کشور آلمان برگزار می‌شود، اعزام شدند.

محمدرضا سیابانی، افزود: تیم ملی مهارت کشورمان با ۱۳ نفر رقابت کننده در۱۱ رشته شامل: الکترونیک، جواهرسازی، جوشکاری، رباتیک، طراحی مهندسی مکانیک، طراحی وب، فناوری اتومبیل، فناوری اطلاعات - راهکارهای نرم افزاری برای تجارت، فناوری اطلاعات - مدیریت سیستم‌های شبکه، فناوری طراحی گرافیک، مکاترونیک در این مسابقات که با حضور یک‌هزار و ۲۴ رقابت کننده از ۶۵کشور عضور سازمان جهانی مهارت برگزار می‌شود، شرکت می‌نماید.

وی خاطرنشان کرد: امید پالوایه، مسلم خواجویی به ترتیب در رشته‌های فناوری اطلاعات (طراحی شبکه) و جواهرسازی و سعید خندق و میثم کاظمی در قالب گروه تیمی رشته مکاترونیک از استان آذربایجان شرقی به کشور آلمان اعزام شدند، همچنین فاطمه جاوید معین و احسان زمانی به عنوان کار‌شناس مترجم آنان را همراهی می‌نمایند.

سیابانی درخصوص اهداف شرکت در مسابقات جهانی مهارت اظهار داشت: ارتقای جایگاه ایران در مسابقات جهانی مهارت، ایجاد بسترمناسب جهت رقابت مهارت آموختگان در عرصه‌های جهانی وآشنایی با تکنولوژی پیشرفته و جدید، تعمیم تجربیات و استانداردهای جهانی به بخش‌های پژوهشی و آموزشی، کسب تجربه‌های جهانی داوری مسابقات، ارتقای کمی و کیفی در فرآیند آموزشی از جمله اهداف مهم شرکت کشور جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی مهارت است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی درخصوص فرآیند انتخاب رقابت کنندگان برای حضور در این مسابقات افزود: جهت انتخاب نفرات بر‌تر اعزامی به مسابقات جهانی مهارت، اردوهای آماده سازی در رشته‌های تعیین شده از طرف ستاد اجرائی مسابقات، بین برگزیدگان تشکیل می‌شود که مدال آوران دو دوره پیاپی مسابقات ملی مهارت مجاز به حضور در این اردو‌ها هستند که پس از برگزاری مسابقات انتخابی بین برگزیدگان حاضر در اردو‌ها، نفر بر‌تر از نظر علمی، مهارتی و روان‌شناختی و دیگر صلاحیتهای اجتماعی به مسابقات جهانی مهارت اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت از بین برگزیدگان دوازدهمین و سیزدهمین مسابقات ملی مهارت و، پس از شرکت در اردوهای متعدد آماده سازی انتخاب شده‌اند.

مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار از سوی سازمان جهانی مهارت (WSI) در یکی از کشورهای عضو این سازمان برگزار می‌شود و سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشوربه عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت به طورسالانه مسابقات ملی مهارت را در ایران برگزار کرده و برگزیدگان نهایی آن را جهت شرکت درمسابقات جهانی اعزام می‌نماید.

محمدرضا سیابانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر