کد خبر: 86426 A

داماد زنده یاد سید تقی هاشم ضرابی ملقب به روضه خوان، از روحانیون خوشنام محله لیل آباد تبریز، تعدادی از کتاب‌های خطی و نفیس ارزنده آن مرحوم را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

ایلنا: داماد مرحوم میرزا سید تقی هاشم ضرّابی، بخشی از کتاب‌های خطی و نفیس کتابخانه شخصی آن مرحوم را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیروس خلیل‌زاده تبریزی، داماد زنده یاد سید تقی هاشم ضرابی ملقب به روضه خوان، از روحانیون خوشنام محله لیل آباد تبریز، تعدادی از کتاب‌های خطی و نفیس ارزنده آن مرحوم را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

در این اقدام نیکو، ۷۸ جلد کتاب چاپ سنگی و سربی و ۱۰ جلد کتاب خطی به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا شده است.

خلیل‌زاده تبریزی، اهداگر این مجموعه نیز، هدف از این اقدام را احیای سنت حسنه و دیرینه اهدای کتاب به کتابخانه‌ها عنوان کرده و گفت: با توجه به اینکه مرحوم ضرابی، از روحانیّون خوشنام تبریز بوده و از سویی امرار و معاش آن مرحوم با کمک‌های مردمی و خیرین انجام می‌شد لذا این کتاب‌ها نیز از محل همین درآمد‌ها تهیه شده لذا بر آن شدیم این مجموعه را که به نوعی با سرمایه‌های مردمی تهیه شده بودند را مجدداً در اختیار مردم فهیم و فرهنگ دوست ایران و تبریز قرار دهیم.

خلیل‌زاده تبریزی که داماد مرحوم ضرّابی است درباره وی می‌گوید: مرحوم ضرابی از روحانی‌های خوشنام تبریز در محله لیل آباد بوده و بانی اقدامات و تصمیمات خیر و خداپسندانه‌ای همچون احداث مسجد دستمالچی در خیابان صائب بوده و به عنوان امین اهالی این محل نیز به شمار می‌رفت.

گفتنی است در بین این مجموعه، کتاب‌هایی مانند احیاء الأطفال مظفری در زمینه پزشکی، یوسفیه ملا رضا بن احمد تبریزی و شام عربی به چشم می‌خورد.

کتابخانه مرکزی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر