کد خبر: 86491 A

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی:

ایجاد بازار دائمی عرضه محصولات کشاورزی، می‌تواند در اقتصاد مبتنی بر کشاورزی این شهرستان از خود به‌جا بگذارد.

ایلنا: نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد و راه اندازی بازاردائمی عرضه محصولات کشاورزی، نیاز اساسی شهرستان سراب در راستای توسعه اقتصادی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهناز بهمنی در حاشیه بازدید از محل ایجاد و راه اندازی بازاردائمی عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان سراب گفت: فرآورده‌هاى کشاورزى اعم از محصولات زراعى و دامى، در بدو امر به‌خاطر تامین اساسى‌ترین کالاهاى مورد نیاز انسان یعنى مواد غذائى حائز اهمیت بوده و در کنار آن، رراستای تجارب برخى کشور‌ها، این بخش را مى‌توان به‌عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادى مورد توجه خاصی قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه تولید محصولات کشاورزى در سال‌هاى اخیر مورد توجه مسئولین کشوری قرار گرفته است، ادامه داد: عنایت به این بخش بایستى تا رسیدن به اهداف تعریفی در امر خودکفایی و صادرات پیوسته ادامه یابد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت بازاریابی در رفع مشکلات عدم فروش به موقع محصولات تولیدی بهره برداران، بخصوص در بخش‌های باغی وزراعی، افزود: تحقیقات بازاریابی یکی از بخش‌های مهم در اطلاعات تجاری با نگاه اقتصادی است و با استفاده از این روش می‌توان با مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان، خریداران و بازاریابان ارتباط برقرار کرده وبه تبادل اطلاعات لازم برای عرضه محصول در راستای توسعه اقتصادی این بخش پرداخت.

وی کاهش اختلاف قیمت بین تولید و مصرف، ارتقا سطح کیفی تولید، افزایش اهمیت بسته بندی و بازارپسندی محصولات و همچنین ایجاد زمینه رقابتی با نوع تولیدات همطراز را از نکات مهم در این زمینه ذکر کرد و افزود: ایجاد بازاردائمی عرضه محصولات کشاورزی، می‌تواند در اقتصاد مبتنی برکشاورزی این شهرستان ازخود بجای بگذارد.

نماینده مردم سراب درمجلس شورای اسلامی افزود: با راه اندازی بازاردائمی خرید و فروش محصولات کشاورزی، علاوه بر تاثیر در افزایش گردشگر، درآمد بهره برداران افزایش و به صورت چشمگیر ورود دلالان به بازار و تضرر بهره برداران از این موضوع نیز با کاهش محسوسی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر